Të gjitha lajmet

PODUJEVË

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

Fotografitë: KFLlapi/fb

Deizinfektim te “Zahir Pajaziti”

19 May, 2020 @17:05

Hapësirat e stadiumit “Zahir Pajaziti” në Podujevë janë dezinfektuar tërësisht sot.

“Dezinfektimi është bërë në të gjithë hapësirën ku lojtarët dhe stafi mund të kenë kontakt,” ka thënë njoftimi i klubit llapjan sot për të vazhduar.

KF Llapi

“E gjithë kjo me qëllim të parandalimit dhe përhapjes së kontaktit eventual me COVID-19.”

“Dezinfektimi i hapësirave të stadiumit, zhveshtore, banjo, zyre, do të bëhet çdo ditë para dhe pas stërvitjeve të skuadrës,” ka shtuar KF Llapi në njoftimin e lëshuar sot.

KF Llapi

Llapi me ngulm kishte kërkuar rifillimin e stinorit në Superligë. Në dy vitet e fundit ekipi që po drejtohet nga Tahir Batatina po kërkon të kap trenin që dërgon nga Superliga për në garat e UEFA-së.

SUHAREKË

Lideri rifillon rrugëtimin drejt titullit të parë

Fotografitë: KFBallkani/fb

19 May, 2020 @16:36

Lideri i Superligës së Kosovës në futboll, Ballkani, pas stërvitjeve individuale të lojtarëve që ka pasur gjatë pandemisë, sot edhe…

KUPA E KOSOVËS

Rifillojmë me Kupë, caktohen datat e gjysmëfinaleve

19 May, 2020 @15:53

Sot në ambientet e Federatës së Futbollit të Kosovës është mbajtur takimi i Komisionit të Garave në përbërje Abdyl Bellopoja,…

MEDIA

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

18 May, 2020 @14:22

Pas takimit që kanë pasur me Ministren e Sportit, Vlora Dumoshi, zyrtarët e FFK-së tashmë janë vënë në detyrë që…

KOMENTI I MUNISHIT

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

Foto: KFBallkani/fb

18 May, 2020 @13:58

Kryetrajneri i Ballkanit të Suharekës, Ismet Munishi, ka komentuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe i ka dërguar selame…

RIKTHIMI

Kur fillon Liga e Parë?

Foto: Arberia/fb

18 May, 2020 @13:35

Ministrja e Sportit Vlora Dumoshi gjatë takimit të sotëm me krerët e FFK-së është njoftuar me lejen nga Ministria e…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga