Të gjitha lajmet

MEDIASET

Deri në janar 2021 pa publik në stadiume

Deri në janar 2021 pa publik në stadiume

12 April, 2020 @14:40

Derisa pritet që Serie A italiane të ri-fillojë në fund të muajit maj, mediat e atjeshme raportojnë se nuk do të ketë mundësi të shihen tifozët në stadiume deri në janar të vitit të ardhshëm.

Pandemia coronavirus ka kapur çdo kontinent të populluar të botës. Raporte të ndryshme nga mediat italiane ditë më parë kanë bërë të ditur se prej datës 4 maj mund të nisin përgatitjet për vazhdim të stinorit.

Stinori i mbetur në futbollin italian, pritet të vazhdojë prej datës 31 maj. Italia është vendi më i prekur në Evropë nga pandemia.

Ndeshjet do të luhen me dyer të mbyllura dhe situata mund të kërkojë më shumë siguri sesa që u parashikua, ndërsa Sport Mediaset ka bërë të ditur se stadiumet nuk do të jenë të lejuara për publikun deri në janar të vitit 2021.

Mediaset ka siguruar një dokument qeveritar që propozon sportet të vazhdojnë pa prani të publikut deri në atë kohë.

LETRA E MINISTRIT

Sporti në Itali të përgatitet për datën 4 maj

10 April, 2020 @21:53

Pas deklarimit të kryeministrit italian Giuseppe Conte sonte se masat e karantinës në Itali do të vazhdojnë deri më 3…

LA GAZZETTA

Galliani: Sezoni i ardhshëm përgjatë gjithë vitit 2021

10 April, 2020 @16:34

Shefi ekzekutiv i klubit italian Monza, Adriano Galliani, në një bsiedë me media ka propozuar që stinori 2020/21 të luhet…

CALCIO MERCATO

Milan vendos në radar David Silvën

9 April, 2020 @15:20

Rossonerët janë duke kërkuar përvojë në mesfushë të tyre dhe ia kanë vënë syrin David Silvas së Manchester Cityt, që…

NGA RAJONI MË I GODITUR

Brescia s’ka arsye të vazhdojë stinorin!

8 April, 2020 @22:53

Skuadra e Brescias në Serie A ka lëshuar një komunikatë sot duke bërë të ditur se refuzojnë të vazhdojnë stinorin…

FIRENCË

Treshja e Fiorentinës, shpëton nga coronavirusi

5 April, 2020 @16:53

Skuadra italiane nga qyteti i Firencës, Fiorentina, ka bërë të ditur sot se tre futbollistët e saj që kishin dalë…

Të gjitha lajmet nga Serie A