Të gjitha lajmet

LICENSA PËR UEFA

Dëshira e madhe për garat evropiane, edhe Llapi licensohet për 2020/21

Foto: KFLlapi/fb

Dëshira e madhe për garat evropiane, edhe Llapi licensohet për 2020/21

14 May, 2020 @14:09

Skuadra nga Podujeva, Llapi, ka bërë të ditur para pak çastesh se ka arritur të marr licensë për pjesëmarrje në garat evropiane 2020/21.

Njoftimin e ka bërë të ditur vetë klubi bardhekaltër nga stadiumi Zahir Pajaziti, ndërsa ata nuk e kanë fshehur gëzimin për këtë arritje - që po ndodh për herë të tretë.

KF Llapi

“Kjo rrugë nuk ka qenë e lehtë. Ky lajm na ka gëzuar shumë pasi që jemi në garë për të dalë në Evropë dhe licensa është obligative për pjesëmarrje aty,” ka shkruar klubi llapjan në faqen zyrtare të saj.

Kjo është hera e tretë radhazi për Llapin që licensohet për gara të UEFA-së, por ata ende nuk e kanë shijuar asnjëherë daljen atje, për shkak të rezultateve jo të mjaftueshme në Superligë për të dalë në Evropë.

LICENSA PËR UEFA

Gjilani merr licencën për gara evropiane 2020/21

14 May, 2020 @14:00

Skuadra e Gjilanit para pak çastesh ka bërë të ditur se ka arritur të merr licensën për garat evropiane 2020/21.…

KOSOVA NË FIFA

4 vjetori i fitores së plotë

13 May, 2020 @0:23

Kongresi i 66 i FIFAs mbahej në Mexico City, në datën e sotme 13 maj të vitit 2016. Kosova,…

RIFILLIMI

Kërkesa e FFK-së, ende pa përgjigje

Foto nga arkivi/ TOPSPORTI/ Erdis Driza

12 May, 2020 @21:15

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka kërkuar nga Ministria e Shëndetësisë (MSH) dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të…

SUHAREKË

Ballkani me kompleks sportiv (Video)

12 May, 2020 @14:41

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës në futboll, KF Ballkani nga Suhareka para pak çastesh ka prezantuar projektin konceptual të…

KOMUNIKATA E SHOQATËS

Shoqata: Futbollistët duan vazhdim, pasi s’kanë rroga

Foto nga arkivi TOPSPORTI/ Erdis Driza

11 May, 2020 @19:20

Shoqata për Mbrojtjen e të Drejtave të Futbollistëve të Kosovës (ShMDFK) para pak çastesh ka dalë me një Komunikatë për…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga