Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MILAN - VENEZIA

Diaz e Theo kthejnë Milanin te fitoret

Diaz e Theo kthejnë Milanin te fitoret


22 September, 2021 @22:45

Pas tri fitoreve radhazi në start të kampionatit dhe barazimit në derbi ndaj Juventusit, Milan i është kthyer fitores sonte në përballje ndaj Venezias.

Pas pjesës së parë pa gola, ka qenë Brahim Diaz që i ka dhënë epërsinë rossonerëve, para se zëvendësuesi Theo Hernandez ta vulosë fatin e takimit me 2-0 finale [Diaz 68, Theo 82].

Me fitore, Milan kap kuotën e 13 pikëve, sa ka edhe Interi aktualisht, pas pesë xhirove të zhvilluara.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A