Të gjitha lajmet

EKIPET E ELITËS ITALIANE

Disa fillojnë, disa hezitojnë

Foto: UCSassuolo/fb

Disa fillojnë, disa hezitojnë

6 May, 2020 @19:14

Pjesa e madhe e ekipeve të Serie A ka filluar stërvitjet indviduale këto ditë, ndërsa Milan ende është duke pritur rezultatet e testeve për COVID-19.

Stërvitjet e plota, ekipore në Itali janë paraparë të bëhen prej datës 18 maj.

Sassuolo

Rossonerët pritet që të hapin dyert e Milanellos nesër, ndërsa Zlatan Ibrahimovic dhe Franck Kessie janë ende jashtë Italisë dhe ata do t’i pret 14 ditëshi në karatinë para se të shkelin fushën stërvitore.

Atalanta, Bologna, Inter, Juventus, Lazio, Lecce, Sampdoria, Sassuolo dhe Udinese kanë nisur stërvitjet individuale, Roma nis nesër, Torino pasnesër e Parma nga e hëna e ardhshme.

Brescia, Fiorentina dhe Napoli kanë kryer vetëm testet e gjakut dhe ato themelore mjekësore.

Cagliari, Genoa, Verona dhe SPAL janë duke pritur ende për shkaqe sigurie, protokollin mjekësor dhe a do të vazhdojë qindpërqind stinori.

GULFSTREAM G200

Cristiano Ronaldo dhe aeroplani i tij luksoz

6 May, 2020 @18:29

Superylli portugez i futbollit, Cristiano Ronaldo, ditë më parë arriti në Torino për tu karantinuar para se të nis stërvitjet…

BIANCONERI

Ramsey i pari, Juventus nis stërvitjet individuale

Foto: Tuttosport

6 May, 2020 @0:19

Uellsiani Aaron Ramsey ka qenë i pari në stërvitjet e Juventusit sot, ndërsa pas tij kanë ardhë edhe disa lojtarë…

CRISTIANO RONALDO

Superylli ateron në Torino

Foto: Tuttosport

5 May, 2020 @0:10

Para një ore e gjysëm, saktë në orën 22:30 të datës 4 maj ka ateruar në Torino me aeroplanin e…

MEDIA TALK

GdS: Muriqi opcion serioz te Lazioja

Vedat Muriqi në duel me lojtarët bullgarë gjatë kualifikimeve për EURO 2020/ TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

3 May, 2020 @20:51

E përditshmja prestigjioze italiane e sportit, La Gazzetta dello Sport, në një njoftim të sajën sot ka bërë të ditur…

MEDIA TALK

Napoli merr leje për stërvitje të plotë!

2 May, 2020 @17:41

Napoli ka marrë leje për të nisur stërvitjet e ekipit në qendrën stërvitore më 4 maj, sipas rregullave të parashtruara…

Të gjitha lajmet nga Serie A