Të gjitha lajmet

XHIROJA PËRMBYLLËSE

Dita e fundit në Ligën e Parë

Dita e fundit në Ligën e Parë

19 May, 2018 @11:02

Me fillim nga ora 16:00, sot zhvillohen të gjitha ndeshjet e xhiros së fundit të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

Dy skuadrat që do të ngjiten direkt në Ligën e Parë tashmë dihen, KEK-u e Ballkani, mirëpo ende nuk dihet se cila skuadër do ta mbyllë sezonin në vendin e parë. KEK-u, aktualisht lider, sot përballet ndaj Ramiz Sadikut në shtëpi, kurse Ballkani luan ndaj Trepçës.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Pozitat 3 dhe 4, që ofrojnë mundësi për t’u ngjitur në Superligë përmes barazhit, janë ‘blinduar’ nga Vushtrria e Ferizaji, ndërsa e hapur mbetet gara e skuadrave që po tentojnë t’i ikin barazhit të Ligës së Parë, pra pozitave 13 dhe 14. Për t’i ikur këtyre pozitave po luftojnë gati 7 ekipe, gjë që e bën xhiron e fundit mjaft interesante.

Sa i përket rënies direkte nga Liga e Parë, këtë tashmë e kanë siguruar Hajvalia dhe Kosova (P).PARMA NË SERIE A

Rikthehet Parma!

18 May, 2018 @22:51

Vetëm 3 vite pasi që ekipi përjetoi bankrotin, është kthyer në Serie A. Parma është kthyer në Serie A. …

FLAMURTARI - FERONIKELI

Vjen fitorja e parë e Starovës

Foto: KFFeronikeli/fb

18 May, 2018 @18:15

Në ndeshjen e fundit të sezonit, ka ardhur fitorja e parë e Sulejman Starovës si drejtues i Feronikelit. Skuadra nga…

BESA - LLAPI

Fitore për ruajtjen e vendit të tretë

18 May, 2018 @18:14

Në takimin e zhvilluar sot në “Shahin Haxhiislami” të Pejës, Llapi ka shënuar fitore me rezultat 3-4 ndaj Besës vendase. …

TREPÇA '89 - VLLAZNIA

Vllaznia përshëndetet me goleadë

Foto: KFTrepça'89/A. Osmani/fb

18 May, 2018 @18:05

Në ndeshjen e fundit si kampione në fuqi e Kosovës, Trepça ‘89 ka shënuar fitore të thellë ndaj Vllaznisë së…

ON SALE

Dalin në shitje biletat për Kosovë-Shqipëri

BOROZANI/Arkiv

18 May, 2018 @16:36

Duke nisur prej orës 15:00 sot, kanë dalë në shitje biletat për miqësoren Kosovë - Shqipëri që do të luhet…

NGA KONFERENCA

Do të ketë siguri

BOROZANI/ A.A.

18 May, 2018 @13:21

Është mbajtur konferenca e fundit para ndeshjes Prishtina – Drita, me që rast morën pjesë përfaqësuesi i Policisë së Kosovës,…

HIDHET SHORTI

Kuptohen çiftet çerekfinale të Kupës

TOPSPORTI/ Arkiv

11 December, 2018 @13:04

Pas shortit të tërhequr sot në zyret e FFK-së, janë bërë të ditura çiftet që do të përballen në çerekfinale…

KIKA - ISTOGU

Penalltitë vendosën

Foto: KFIstogu/fb

9 December, 2018 @16:20

Ndeshja më interesante e dueleve të së tetës së finales së Kupës së Kosovës është zhvilluar në Hogosht. Dueli…

DUKAGJINI - FERONIKELI

Shpërthen në pjesë të dytë, për tu kualifikuar

Fotot: KFFeronikeli/fb

9 December, 2018 @15:52

Skuadra e Feronikelit ka hasur në rezistencë në Klinë nga Dukagjini sot. Por, kjo ka zgjatur vetëm në 45 minutat…

RISI NË KOSOVË

Malisheva fiton stadium!

Foto: KG/fb

8 December, 2018 @17:45

Qyteti i Malishevës prej sot mund të konsiderohet që ka stadium të vlefshëm për ndeshjet në garat e Republikës së…

PARA DUELIT TË KUPËS

Korenica kërkon fitore ndaj ish ekipit

Foto: prishtinafc.com

7 December, 2018 @15:42

Futbollisti i Prishtinës dhe i reprezentacionit U21 të Kosovës, Meriton Korenica, ka thënë se pret fitore në përballjen e nesërme…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë