Të gjitha lajmet

MILOT RASHICA

Drejt Leipzigut

Drejt Leipzigut

18 April, 2020 @21:43

Milot Rashica mund të përfundojë në njërën ndër skuadrat më të forta të Bundesligës këtë stinor, Leipzig.

Kështu ka bërë të ditur Weser-Kurier, gazetë kjo e afërt me klubin ku luan Miloti, Werder Bremen.

Werder nuk ka mohuar që Rashicën do ta shiste për 30 milionë euro, ndërsa Leipzig është i gatshëm ta marrë lojtarin më të dalluar të Kosovës aktualisht në fazën sulmuese.

Rashica 23 vjeç që këtë stinor ka shënuar 7 gola për ëerderin, ka shënuar dy gola në rrugëtimin kualifikues të Kosovës për EURO, ku përfundoi e treta pas Anglisë dhe Çekisë.

Ditë më parë edhe menaxheri i futbollistit, ish ylli i Shqipërisë Altin Lala, ka bërë të ditur se vushtrriasi do të kalon në një ekip që luan në Champions League.

E Leipzig në sezonin e ndërprerë të Bundesligës aktualisht është i treti në renditje me gjasa të mira për të qenë pjesë e Championsit në sezonin që vjen.

Përndryshe, Leipzig drejtohet nga trajneri më interesant në Bundesligë, i riu Julian Nagelsmann i cili ka arritur që në stinorin debutues të ekipit në Champions të sigurojë çerekfinalen e garës duke eliminuar nënkampionin e Evropës, Tottenhamin e Jose Mourinhos.

BERLIN

Hertha emëron trajnerin e katërt të stinorit 2019/20

Foto: HerthaBSC/fb

10 April, 2020 @15:23

Skuadra e Herthës së Berlinit që nuk po kalon kohë të mirë këtë sezon në Bundesligë, dje ka emëruar trajnerin…

KICKER

13 nga 36 klubet profesionale para bankrotit këtë stinor

4 April, 2020 @16:07

Situata ekonomike në shumë klube të Bundesligës dhe Bundesligës 2 është shumë më dramatike sesa që mendohej në fillim. …

HANSI FLICK

Bayern vendos për trajnerin deri më 2023

Screenshot: fcbayern.com

4 April, 2020 @14:34

Rekord kampioni i Gjermanisë, Bayern Munchen, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me trajnerin aktual të skuadrës për…

JEROME BOATENG

Boateng thyen rregullat e karantinës, Bayern e dënon

2 April, 2020 @19:34

Bayern Munchen e dënoi mbrojtësin e skuadrës Jerome Boateng, i cili ka thyer rregullat e karantinës duke u larguar nga…

VALDRIN MUSTAFA

Reprezentuesi U21 shërohet nga coroanvirusi

27 March, 2020 @15:35

Përmes një njoftimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës në Instagram, është bërë e ditur se reprezentuesi…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga