Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRENICA - TREPÇA '89

Drenica largohet nga zona e rënies direkte duke e mposhtur ‘89-shin

Drenica largohet nga zona e rënies direkte duke e mposhtur ‘89-shin


3 April, 2021 @16:51

Drenica ka siguruar tri pikë shumë të rëndësishme drejt luftës për ekzistencë.

Ekipi nga Skenderaj e mposhti në “Bajram Aliu” skuadrën e Trepçës ‘89 me rezultat 2-0.

I riu 19 vjeçar Baton Zabërgja shënoi golin e epërsisë për Drenicën në minutën 37’, pasi u asistua nga Kreshnik Uka, ndërsa Donald Rapo e përcaktoi rezultatin përfundimtar në minutën 70’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE

Drenica me këtë fitore ngjitet në pozitën e tetë që dërgon në Play Out, duke i ikur kështu zonës së rënies direkte nga Superliga.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga