Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SHORTI I RRETHIT TË DYTË

Drita, Gjilani e Llapi, mësojnë rivalët e rrethit të dytë

Foto: uefa.com

Drita, Gjilani e Llapi, mësojnë rivalët e rrethit të dytë


15 June, 2022 @14:00

Pas shortit të djeshëm, ku kanë mësuar rivalët e rrethit të parë kualifikues për Ligë të Konferencës, skuadrat kosovare që garojnë aty kanë mësuar edhe rivalët potencialë të rrethit të dytë.

Kështu, Drita e Gjilani kanë marrë kundërshtarë të vështirë aty, ndërsa Llapi gjithsesi më të lehtë sesa dyshja e përmendur nga Anamorava.

Drita nuk ka pasur short të lehtë as në rrethin e dytë potencial për Ligë të Konferencës. Gjilanasit pas Inter Turkut në rreth të parë, nëse e kalojnë këtë, do të kenë punë ndaj Antwerpit të Belgjikës.

Ndërsa Gjilani, nëse kalon rrethin e parë do të ketë kundërshtar ekipin e ri të Donat Rrudhanit, Young Boys.

Nëse Llapi kalon rrethin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës, do të përballet me fituesin e çiftit Breidablik (ISL) / Santa Coloma (AND).

Por për të arritur te rrethi i dytë, podujevasit së pari duhet të eliminojnë Buduçnostin e Podgoricës në rreth të parë.

Sa i përket komplet shortit të rrethit të dytë, çiftet janë këto:

RRUGA E KAMPIONËVE (humbësit nga çiftet e Ligës së Kampiponëve):

Group 1
La Fiorita (SMR) / Inter Club d’Escaldes (AND) vs Ballkani (KOS) / Žalgiris (LTU)
Malmö FF (SWE) / fituesi i raundit preliminar vs The New Saints FC (WAL) / Linfield (NIR)
Ludogorets (BUL) / Sutjeska (MNE) vs Bodø/Glimt (NOR) / KÍ (FRO)

Group 2
Shamrock Rovers (IRL) / Hibernians (MLT) vs Levadia Tallinn (EST) / Víkingur Reykjavík (ISL)
Diddeleng (LUX) / Tirana (ALB) vs Zrinjski (BIH) / Sheriff (MDA)
Lech Poznań (POL) / Qarabağ (AZE) vs Slovan Bratislava (SVK) / Dinamo Batumi (GEO)

Group 3
Pyunik (ARM) / CFR Cluj (ROU) vs finalisti i raundit preliminar
Tobol Kostanay (KAZ) / Ferencváros (HUN) vs Shkupi (MKD) / Lincoln Red Imps (GIB)

-

RRUGA E LIGËS

Group 1
Gzira United (MLT) / Atlètic Club d’Escaldes (AND) vs Radnicki (SRB)
Gomel (BLR) vs Aris Thessaloniki (GRE)
Botev Plovdiv (BUL) vs APOEL (CYP)
Fehérvár (HUN) vs Gabala (AZE)
İstanbul Başakşehir (TUR) vs Maccabi Netanya (ISR)

Group 2
Aris Limassol (CYP) vs Neftçi (AZE)
Velež (BIH) vs Alashkert (ARM) / Hamrun Spartans (MLT)
Saburtalo (GEO) / Partizani (ALB) vs FCSB (ROU)
CSKA-Sofia (BUL) vs Makedonija GP Skopje (MKD)
Hapoel Beer-Sheva (ISR) vs Dinamo Minsk (BLR) / Dečić (MNE)

Group 3
PFC Zire (AZE) vs Maccabi Tel-Aviv (ISR)
Vllaznia (ALB) vs Universitatea Craiova (ROU)
Ararat-Armenia (ARM) vs Dinamo Tbilisi (GEO) / Paide Linnameeskond (EST)
Kairat Almaty (KAZ) vs Kisvarda (HUN)
BATE Borisov (BLR) vs Konyaspor (TUR)

Group 4
Sepsi OSK Sfantu Gheorghe (ROU) vs NK Olimpija Ljubljana (SVN) / Differdange (LUX)
Kyzylzhar Petropavlovsk (KAZ) vs Osijek (CRO)
Liepāja (LVA) / Gjilani (KOS) vs Young Boys (SUI)
Rapid Wien (AUT) vs Lechia Gdańsk (POL) / Akademija Pandev (MKD)
Flora Tallinn (EST) / Seinäjoki (FIN) vs Lillestrøm (NOR)

Group 5
Breidablik (ISL) / Santa Coloma (AND) vs FK Budućnost Podgorica (MNE) / Llapi (KOS)
Saint Patrick’s Athletic (IRL) vs Sfintul Gheorghe (MDA) / Mura (SVN)
Larne (NIR) / St Joseph’s (GIB) vs Slavia Praha (CZE)
Spartak Trnava (SVK) vs HB Tórshavn (FRO) / Newtown (WAL)
Sūduva (LTU) vs Viborg (DEN)

Group 6
Víkingur (FRO) / Europa (GIB) vs Dunajská Streda (SVK) / Cliftonville (NIR)
Pogoń Szczecin (POL) / KR Reykjavík (ISL) vs Brøndby (DEN)
Tre Penne (SMR) / Tuzla City (BIH) vs AZ (NED)
Motherwell (SCO) vs Bala Town (WAL) / Sligo Rovers (IRL)
Molde (NOR) vs Elfsborg (SWE)

Group 7
Koper (SVN) vs Vaduz (LIE)
Borac Banja Luka (BIH) / B36 Tórshavn (FRO) vs Tre Fiori (SMR) / Fola Esch (LUX)
Ružomberok (SVK) / Kauno Žalgiris (LTU) vs Derry City (IRL) / Riga (LVA)
Basel (SUI) vs Magpies (GIB) / Crusaders (NIR)
Royal Antwerp (BEL) vs Inter Turku (FIN) / Drita (KOS)

Group 8
Floriana (MLT) / Petrocub-Hincesti (MDA) vs Laçi (ALB) / Iskra Danilovgrad (MNE)
Racing FC Union Luxembourg (LUX) vs Čukarički (SRB)
Levski Sofia (BUL) vs PAOK (GRE)
Vitória SC (POR) vs Puskás Akadémia (HUN)
Rijeka (CRO) vs Djurgårdens (SWE)

Group 9
AIK (SWE) vs Vorskla Poltava (UKR)
Valmiera (LVA) vs Shkëndija (MKD) / Ararat Yerevan (ARM)
Raków Czestochowa (POL) vs Astana (KAZ)
KuPS Kuopio (FIN) / Dila Gori (GEO) vs Panevezys (LTU) / Milsami Orhei (MDA)
Sparta Praha (CZE) vs Viking (NOR).

 


 
Të gjitha lajmet nga Conference League