Të gjitha lajmet

KLUBET E KOSOVËS

Drita, Gjilani, Flamurtari zyrtarisht kërkojnë testim për COVID-19 të të gjithëve

Drita, Gjilani, Flamurtari zyrtarisht kërkojnë testim për COVID-19 të të gjithëve

21 May, 2020 @0:42

Pas daljes pozitiv të futbollistit të Dritës në COVID-19, tashmë edhe zyrtarisht disa klube kosovare kanë reaguar qoftë përmes mediave, qoftë përmes llogarive të tyre në rrjete sociale - duke kërkuar testim të të gjithë futbollistëve dhe akterëve tjerë në vazhdim të kampionatit për coronavirus.

Futbollisti tetovar i Dritës, Izair Emini, sot u konfirmua me COVID-19 dhe në deklaratën e tij ai ka thënë se nuk ka pasur asnjë shenjë - por tash është futur në vetizolim.

Gjithashtu, ai ka shtuar se do të ri-testohet pas 5 ditës për të konfirmuar edhe njëherë rastin.

Në anën tjetër, si klubi i tij ashtu edhe rivali i qytetit Gjilani por edhe Flamurtari i Prishtinës tashmë kanë bërë të ditur se shëndeti i futbollistëve po rrezikohet kështu duke vazhuar garat pa testime të futbollistëve.

PRISHTINË

Prishtina prezantoi ish drejtorin sportiv të Dritës

Foto: prishtinafc.com

21 May, 2020 @0:31

Skuadra e Prishtinës mbrëmë ka prezantuar ish drejtorin sportiv të Dritës, Fisnik Kërçeli, si përforcim në shtabin sportiv të skuadrës.…

GJILAN

Rasti i parë te seniorët, futbollisti i KF Drita pozitiv në COVID-19

Foto: KFDrita/fb

20 May, 2020 @18:23

E tashmë situata po bëhet serioze. KF Drita posa ka bërë të ditur se një lojtar i saj ka rezultuar…

FFK do të zbatojë rregullin e ri të FIFAs

20 May, 2020 @13:58

Rregulli i ri i FIFA-s që lejon skuadrat të bëjnë nga pesë zëvendësime përgjatë ndeshjeve kampionale me tre mundësi kërkese,…

KF LLAPI

Batatinës do t’i mungojnë tifozët

Foto: KFLlapi/fb

20 May, 2020 @13:37

Kryetrajneri i KF Llapit, Tahir Batatina, në një postim në llogarinë e tij në Facebook është shprehur se përkundër që…

FERIZAJI

Ferizaji gati për të rifilluar

Foto: KFFerizaji/fb

19 May, 2020 @17:16

Skuadra e Ferizajit që po lufton për mbijetesë në një stinor të vështirë për Superligën, ka bërë të ditur sot,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga