Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DRITA - ARBËRIA

Drita merr biletën për Evropë në kurriz të Arbërisë

Foto arkiv

Drita merr biletën për Evropë në kurriz të Arbërisë


23 May, 2021 @17:00

Drita është skuadra e fundit që ka siguruar një biletë për garat evropiane për stinorin e ardhshëm.

Pas kampiones Prishtinës dhe fituesit të Kupës, Llapit, gjilanasit janë fituar të drejtën e përfaqësimit të vendit në garat evropiane si nënkampione e Kosovës.

Ekipi i trajnerit Ardian Nuhiu këtë e arriti duke shënuar fitore si vendase ndaj Arbërisë me rezultat 2-0, të cilës i duhej fitorja për t’i shpëtuar rënies.

Drita ndeshjen e fitoi me golat e shënuara nga Festim Alidema (18’) që shënoi nga penalltia dhe Ardian Limani (86’) që shënoi me kokë.

TABELA AKTUALE


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga