Të gjitha lajmet

SUPERKUPA: PRE-MATCH

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit

Drita - Prishtina, dueli për kupën e parë të vitit


23 January, 2021 @9:55

Skuadra e Dritës dhe ajo e Prishtinës sot do të jenë përballë njëra tjetrës në ndeshjen e Superkupës për ta fituar trofeun e parë të këtij viti.

Ndeshja do të luhet në Antalya të Turqisë, ku të dyja skuadrat po qëndrojnë në kuadër të fazës përgatitore për stinorin pranveror për shkak të kushteve më të mira për punë.

Pikërisht për shkak se skuadrat gjenden në këtë fazë, edhe forma e tyre nuk mund të thuhet se është në nivelin më të mirë.

Drita kishte ateruar në Antalya vetëm tri ditë më parë dhe ende pa u ambientuar mirë në Turqi do ta ketë një përballje kaq të rëndësishme. Derisa në anën tjetër, Prishtina ka një ditë më shumë kohë qëndrim në bregdetin turk dhe një ndeshje kontrolluese të luajtur para nisjen në Turqi përballë 2 Korrikut.

Në dy ndeshjet kampionale të zhvilluara sivjet skuadrat u ndanë dy herë me barazim, me rezultat 0-0 në Gjilan dhe 1-1 në Prishtinë.

Ndeshja e Superkupës do të luhet në “Mardan Stadium” të Antalyas duke filluar nga ora 12:00, ndërsa transmetimi direkt do të jetë nga Artmotion dhe Klan Kosova.


ZYRTARE

Trepça ‘89 zyrtarizon ish-portierin e Dritës

FFK Superliga/Transfere

Trepça ‘89 zyrtarizon ish-portierin e Dritës

23/02/21 @ 20:36

PAS NDESHJES NDAJ BESËS

Trajneri dhe ndihmës-trajneri i Drenicës në disiplinore nga FFK-ja

FFK Superliga

Trajneri dhe ndihmës-trajneri i Drenicës në disiplinore nga FFK-ja

23/02/21 @ 17:15

FFK

U mbajtën testimet për gjyqtarët e Ligës së Dytë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

U mbajtën testimet për gjyqtarët e Ligës së Dytë

23/02/21 @ 16:58

LLAPI

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

FFK Superliga

Llapi fillon përgatitjet për Trepçën’89

22/02/21 @ 19:00

REFERËT

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

FFK Superliga

Përcaktohen gjyqtarët e xhiros, derbi Prishtina-Drita me Malokun kryesor

22/02/21 @ 15:07

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (20)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (20)

22/02/21 @ 11:11

BALLKANI - FERONIKELI

Daku i artë, Ballkani lider

FFK Superliga

Daku i artë, Ballkani lider

21/02/21 @ 15:35

LLAPI - GJILANI

Llapi mposhtë Gjilanin, del nga zona e rrezikshme

FFK Superliga

Llapi mposhtë Gjilanin, del nga zona e rrezikshme

21/02/21 @ 14:58

11-SHET

Formacionet zyrtare: Ballkani - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Ballkani - Feronikeli

21/02/21 @ 12:51

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Gjilani

21/02/21 @ 12:45


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga