Të gjitha lajmet

EUROPA LEAGUE

Drita vazhdon rrugën në Europa League

Drita vazhdon rrugën në Europa League

18 July, 2018 @11:26

Pas eliminimint nga Champions League, duke u mposhtur nga skuadra e Malmös, nuk ka përfunduar aventura e europës për kampionen e Kosovës, Dritën.

Drita tani do të jetë në raundin e dytë të kualifikimeve në Europa League, derisa kundërshtari do të jetë skuadra nga Luksemburgu, F91 Dudelange.

F91 Dudelange, gjithashtu ishte në kualifikimet e Ligës së Kampionëve, por u eliminua nga skuadra Videoton.

KONTROLLOHET REFEREËT

Orari i kontrolleve për referë

BOROZANI/ D. S.

17 July, 2018 @16:39

Në kuadër të përgatitjeve për edicionin e ri të garave, Komisioni i Gjyqtarëve në bashkërendim me Qendrën Kombëtare të Mjekësisë…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

THIERRY HENRY

Lë TV-në, fokusohet për trajner

16 July, 2018 @22:19

Sulmuesi legjendar i Francës dhe i Arsenalit e Barcelonës, Thierry Henry, ka bërë të ditur sot se nuk do të…

CRISTIANO RONALDO

Në moshën time, futbollistët shkojnë në Kinë

Fotot: Juventus Official/fb

16 July, 2018 @22:08

Cristiano Ronaldo, që sot zyrtarisht u prezentua te Juventus, ka thënë se është falenderues për mundësinë e dhënë nga ekipi…

GONZALO HIGUAIN

Ramadani po e çon drejt Premier Ligës

16 July, 2018 @15:58

Juventus mund të përfitojë 60 milionë euro nga transferimi i Gonzalo Higuainit në drejtim të Chelseat. Fali Ramadani, menaxher,…

LEONARDO

Para marrëveshjes me Milanin

16 July, 2018 @15:49

Mediat italiane raportojnë sot se braziliani Leonardo është pranë rikthimit në Milan, si menaxher ekzekutiv. Sport Mediaset ka thënë…

PARA NDESHJES: SHKUPI - RANGERS

Shkupi gati ‘për luftë’ ndaj Gerrardit dhe Rangersit

BOROZANI/ D. S.

16 July, 2018 @13:30

Skuadra e drejtuar nga trajneri që u bë kampion në Kosovës me Trepçën’89, Shkupi, është tërëisht gati për të pritur…

NË DRENAS

Feronikeli vazhdon stërvitjet me përforcimet e reja

Fotot: KFFeronikeli/fb

16 July, 2018 @13:19

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli , ka shtuar në skuadër në ditët e fundit edhe dy lojtarë ofanziv. Fjala është…

DREJTËSIA NË NDESHJE

Malmo-Drita, me referë nga Luksemburgu

Foto: malmo official/fb

16 July, 2018 @11:07

Skuadra e Dritës, që po garon në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve, nesër mbrëma ndeshet me Malmon…

CAKTOHEN REFERËT E NDESHJES

Nën referimin zviceran

Foto: prishtinafc.com

16 July, 2018 @10:45

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes kthyese të raundit të parë UEL ndërmjet Prishtinës dhe Fola të Luksemburgut. Ndeshjen do ta…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. …

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15 July, 2018 @21:56

Super talenti francez, Kylian Mbappe, e fitoi çmimin “I riu më i mirë” i Botërorit Rusia 2018. 19 vjeçari Mbappe,…

NURNBERG - BORUSSIA DORTMUND

E pesta pa fitore, vë në rrezik kreun

Foto: BVB Official

18 February, 2019 @23:36

Borussia Dortmund e drejtuar nga zvicerani Lucian Favre tashmë është në rrezik të vërtetë të humb kreun në Bundesligë. …

FA CUP: CHELSEA - UNITED

United eliminon Chelsean, kuptohen çiftet çerekfinale

Foto: Manchester United

18 February, 2019 @22:41

Me një paraqitje fantastike ekipore, United ka arritur të shënojë fitore 0-2 në ‘Stamford Bridge’, për ta eliminuar kështu Chelsean…

FLAMURTARI - PRISHTINA

Prishtina humb kreun, e befason Flamurtari

18 February, 2019 @15:35

Rivali lokal i Prishtinës, ka bërë befasinë e javës së parë të stinorit pranveror. Flamurtari, që ndeshjen si vendas…

LIRIA - FERONIKELI

Kastriot Rexha bën Niklin lider, Liria në rrezik

18 February, 2019 @15:28

Feronikeli është lider i ri i Superligës. Që në xhiron e parë të pjesës pranverore të stinorit, me anë të…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Prishtina

18 February, 2019 @13:27

Janë publikuar formacionet startuese të Flamurtarit dhe të Prishtinës. FLAMURTARI:  Neziri, Maxhuni, Simeonov-Granchov, Quansah, Dumani, Bruqi, Zeqiri, Boshnjaku, Kelmendi, Krasniqi,…

Të gjitha lajmet nga