Të gjitha lajmet

PARA NDESHJES: SHKUPI - RANGERS

Shkupi gati ‘për luftë’ ndaj Gerrardit dhe Rangersit

BOROZANI/ D. S.

Shkupi gati ‘për luftë’ ndaj Gerrardit dhe Rangersit

16 July, 2018 @13:30

Skuadra e drejtuar nga trajneri që u bë kampion në Kosovës me Trepçën'89, Shkupi, është tërëisht gati për të pritur kampionin e shumëfishtë të Skocisë, Glasgow Rangers. Shkupi pret nesër Rangersin në ndeshjen e kthimit të fazës së parë kualifikuese të Europa Ligës, në stadiumin Filipi II në Shkup. Shkupi vs Rangers "Nuk kemi shumë kohë për të diskutuar se çka ndodhi në ndeshjen e parë. Jemi bërë gati, jemi këndellur nga ndeshja e parë dhe kemi analizuar kundërshtarin për ndeshjen e radhës," ka thënë Zekirija Ramadani, trajner i Shkupit. Shkupi u mposht 2-0 në përballjen ndaj Rangersit të zhvilluar javën e kaluar në Skoci. Ekipi i Ramadanit, ku luan edhe reprezentuesi i të rinjve të Kosovës, Rron Broja, do të tentojë të bëj befasi duke shkrirë avantazhin e skocezëve, që drejtohen nga trajneri, i njohur si lojtar legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard.

Termini i ndeshjes:

17 korrik 2018 Shkupi - Glasgow Rangers Ora: 17:55 Stadiumi: Filipi II, Shkup.


NË DRENAS

Feronikeli vazhdon stërvitjet me përforcimet e reja

Fotot: KFFeronikeli/fb

16 July, 2018 @13:19

Skuadra nga Drenasi, Feronikeli , ka shtuar në skuadër në ditët e fundit edhe dy lojtarë ofanziv. Fjala është për…

DREJTËSIA NË NDESHJE

Malmo-Drita, me referë nga Luksemburgu

Foto: malmo official/fb

16 July, 2018 @11:07

Skuadra e Dritës, që po garon në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Kampionëve, nesër mbrëma ndeshet me Malmon…

CAKTOHEN REFERËT E NDESHJES

Nën referimin zviceran

Foto: prishtinafc.com

16 July, 2018 @10:45

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjes kthyese të raundit të parë UEL ndërmjet Prishtinës dhe Fola të Luksemburgut. Ndeshjen do ta…

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @22:38

Përfundoi Botërori Rusia 2018, me Francën kampione të re të Botës, të cilët në finale mposhtën Kroacinë 4-2. Sa…

RUSSIA 2018 AWARDS

I riu më i mirë - Kylian Mbappe

15 July, 2018 @21:56

Super talenti francez, Kylian Mbappe, e fitoi çmimin "I riu më i mirë" i Botërorit Rusia 2018. 19 vjeçari Mbappe,…

RUSSIA 2018 AWARDS

Lojtari i Botërorit: Luka Modric

15 July, 2018 @21:50

Super ylli i Kroacisë, Luka Modric, fitoi çmimin "Golden Ball", që i ipet lojtari më të mirë të Botërorit. Modric…

RUSSIA 2018 AWARDS

Këpuca e artë: Harry Kane

15 July, 2018 @21:46

Gollashënuesi më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është Harry Kane. Kane gjatë tërë kampionatit shënoi 6 gola për…

RUSSIA 2018 AWARDS

Dorëza e artë i takoi Courtois

15 July, 2018 @21:38

Portieri më i mirë i Botërorit Rusia 2018, është zgjedhur belgu Thibaut Courtois. 26 vjeçari Courtois, në lidhje me çmimin…

FRANCA - KROACIA

Franca s’fal në sulm, merr titullin e Botës

15 July, 2018 @19:05

Francezët duruan dhe në fund fituan. Përkundër lojës të mirë 60min të Kroacisë, Franca shënoi dy herë përmes gabimeve të…

11-SHET E FINALES

Formacionet: Franca-Kroacia

Fotot: FIFA/fb

15 July, 2018 @15:53

Janë përcaktuar 11-shet startuese nga Didier Deschamps dhe Zlatko Dalic, para ndeshjes së fundit të Botërorit, finales. FRANCA: Lloris, Pavard,…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

ZYRTARE

Vazhdon zgjerimi i sistemit VAR

27 September, 2018 @12:39

Pas suksesit në Kupën e Botës dhe në disa liga të caktuara ku po përdoret, sistemi VAR vitet e ardhshme…

SHQIP NË BOTË

Kololli ia dhuron fitoren Zürichut

20 September, 2018 @22:53

Me një gol të Benjamin Kolollit nga pika e bardhë, skuadra e Zürichut arriti të shënojë fitore 0-1 në ndeshjen…

EUROPA LEAGUE

Europa League, lista e ndeshjeve të sontme

20 September, 2018 @13:28

Pas dy ditëve me Champions League, sonte fillon gara e dytë më e rëndësishme evropiane për klube, Europa League. Më…

UEFA

Kërkohet largimi i avantazhit të golit si mysafirë!

FOTO/ uefa.com

5 September, 2018 @15:31

Sot në Zvicër, në mbledhjen e trajnerëve të famshëm në kuadër të UEFA-së, është kërkuar që të shqyrtohet rregulla e…

Të gjitha lajmet nga Europa League