Të gjitha lajmet

KFF MITROVICA - KFF FERONIKELI

Dueli për titull, të shtunën

Dueli për titull, të shtunën

25 June, 2020 @12:35

Ndeshja përcaktuese për titullin e kampionit në Ligën e Femrave ndërmjet KFF Mitrovica dhe KFF Feronikeli, do të zhvillohet me datë 27 qershor 2020 (e shtunë), me fillim në orën 16:00 në stadiumin “Riza Lushta” në Mitrovicë.

Ashtu sikurse në ndeshjet e Ipko Superligës, për shkak të pandemisë edhe kjo ndeshje do të zhvillohet pa praninë e tifozëve dhe duke respektuar rekomandimet e institucioneve shëndetësore për mbrojtje nga koronavirusi Covid-19.

FFK gjatë bisedimeve për vazhdim të Superligës së Kosovës në futboll dhe anulimit të stinorëve në Ligat tjera të meshkujve, kishte marrë vendim që te femrat kampioni të shpallet me një super-finale, që do të zhvillohet më 27 qershor.

KRYHEN EDHE GJASAT TEORIKE

Dukagjini edhe matematikisht bie nga elita

24 June, 2020 @19:23

Ka përfunduar edhe shpresa matematike për Dukagjinin dhe mbijetesën e tyre në Superligë sot. Pas humbjes nga Drita dhe…

TREPÇA'89 1-1 FLAMURTARI

Muharrem Jashari shpëton ‘89-shin nga humbja

24 June, 2020 @18:56

Në minutat shtesë të ndeshjes, mesfushori Muharrem Jashari me një goditje nga largësia ka shënuar gol të bukur për të…

VUSHTRRIA - DRITA

Golaverazh 9-0, Drita e pandalshme pas pandemisë!

24 June, 2020 @18:41

Pa problem e ka kaluar vendin e parafundit në klasifikim skuadra e Dritës. Në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë, gjilanasit shënuan…

DUKAGJINI - GJILANI

Gjilani s’gabon në Klinë, ndjekja e kreut vazhdon

Foto: SC Gjilani

24 June, 2020 @18:41

Tre gola për dhjetë minuta! Kështu filloi ndeshja e sotme mes Dukagjinit e Gjilanit në Klinë, ndeshje që në fund…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Gjilani

24 June, 2020 @16:27

Janë përcaktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe Gjilanit. DUKAGJINI: Muhaxhiri, Shala, Basriu, Syla, Doshlaku, Mustafa, Jashanica, Kamara, Memaj, Milicaj, Merlaku. …

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga