PRISHTINA - DUKAGJINI

Dukagjini triumfon në “Fadil Vokrri”, barazon pikët me Prishtinën

9 April, 2023 @16:58

Në duelin mes dy ish-futbollistëve të Vorsklës ukraines, Debatik Currit e Armend Dallkut, tash trajnerë të Prishtinës e Dukagjinit, fituese doli skuadra mysafire.

Përballjen në fjalë Dukagjini e fitoi 1-2 (Mërgim Pefqeli 26’ / Muhamed Useini AG 9’, Altin Merlaku 59’).

Altin Merlaku

Seria e golave u hap nga Muhamed Useini në minutën e 9’. Ai shënoi në portën e gabuar për 0-1 të Dukagjinit, mirëpo barazimi vendas erdhi shpejt.

Ishte Mërgim Pefqeli ai që në minutën e 26’ barazoi në 1-1 pas asistimit nga Gledi Mici dhe me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Në pjesën e dytë, ishte Dukagjini ai që e mori fitoren. Vendimtar në këtë trepikësh doli të jetë goli i shënuar nga Altin Merlaku në minutën e 59’. Asistues te ky gol ishte Ahmed Januzi, ish-sulmuesi i Prishtinës.

Ardin Dallku

Pas golit të epërsisë, Dukagjini u mbajt mjaft mirë dhe arriti të largohet me 3 pikë nga “Fadil Vokrri”, pikë pas të cilave klinasit barazohen me Prishtinën sa i përket pikëve në renditje.