Të gjitha lajmet

BRIGHTON 1-3 CHELSEA

Dy gjermanët debutojnë por James shkëlqen, Chelsea e nis me fitore

Foto: Chelsea/fb

Dy gjermanët debutojnë por James shkëlqen, Chelsea e nis me fitore

14 September, 2020 @23:13

Chelsea ka nisur stinorin 2020/21 me fitore në Premier League, duke e mposhtur Brightonin jo lehtë, përkundër se rezultati në fund ishte 1-3 [Trossard 54 - Jorginho 23p, James 56, Zouma 66].

Kanë debutuar dy gjermanët e rinj të ardhur te ekipi i Frank Lampard, Timo Werner e Kai Havertz, por yll i duelit ndaj Brightonit u bë i riu Reece James që asistoi në golin e fundit dhe dha vetë golin e epërsisë për të kaltërit.

TABELA AKTUALE

Në fakt, Brighton pat rast ideal për të barazuar pranë 1-2, mirëpo rasti i humbur me kokë nga afërsia i kushtoi ekipit të Graham Potterit, që rezultoi me gol në anën tjetër për fitore 1-3.

Në xhiron që vjen, Chelsea pret Liverpoolin në Stamford Bridge.

LIVERPOOL - LEEDS

Leeds fantastik, por kampioni s’lejon befasi

12 September, 2020 @20:23

Që në ditën e parë të sezonit të ri, Premier League na dhuroi një ndeshje fantastike! Liverpool e Leeds zhvilluan…

FULHAM - ARSENAL

Willian fantastik, Arsenal e nis me 3 pikë

Foto: Squawka

12 September, 2020 @15:25

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Premier Leagues për Arsenalin. Skuadra nga Londra Veriore sot ka triumfuar 0-3…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim (2)

12 September, 2020 @12:20

Ka gati tri javë deri në përfundim të afatit të transferimeve dhe shumëçka mund të ndryshojë deri atëherë. Për…

PARASHIKIM

Premier League 2020/2021, parashikim

11 September, 2020 @16:14

Një ditë para fillimit të sezonit të ri të Premier Leagues, le të tentojmë t’ia qëllojmë se kush ku do…

ZYRTARE

Zyrtarizohet transferimi, Bersant Celina në Ligue 1

TOPSPORTI / A.P

9 September, 2020 @19:35

Tashmë gjithça zyrtare! Bersant Celina që nga sot është lojtar i klubit Dijon të Ligue 1, me transferimin që u…

Të gjitha lajmet nga Premier League