Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GOLEADORI NË FORMË!

Dygolësh edhe sonte për Rrahmanin

Dygolësh edhe sonte për Rrahmanin


1 September, 2023 @22:32

Dy ndeshje, katër gola. Ky është bilanci fantastik i Albion Rrahmanit me Rapid Bukureshtin në Rumani, e sonte edhe më i rëndësishëm pasi që startoi nga minuta e parë e ndeshjes dhe luajti i plotë në derbin e kryeqytetit ndaj Dinamos së Bukureshtit.

Pas golit të parë të shënuar nga penalltia, Rrahmani shënoi edhe një gol tjetër në një kundërsulm kur doli pas mbrojtjes së Dinamos, duke mbetur i vetëm me portierin kundërshtar dhe duke shënuar golin e dytë të tij në fitoren e ekipit: Rapid 4-0 Dinamo [Rrahmani 35pen., 82, Oaida 56, Petrila 61].

Në ndeshjen e parë të tij me Rapidin, Rrahmani i shënoi dy gola si mysafir Craiovas. Ndërkaq sot mori edhe ftesën e radhës nga selektori i Kosovës, Primoz Gliha.


 
Të gjitha lajmet nga International