Të gjitha lajmet

ATALANTA - INTER

Dyshja shqiptare në formë, ndalet seria e Interit

Dyshja shqiptare në formë, ndalet seria e Interit

11 November, 2018 @14:31

Atalanta
Internazionale
Atalanta 4 : 1 Internazionale
H.Hateboer 9', G.Mancini 62', B.Gjimshiti 88', A.Gomez 90+4' M.Icardi (P) 47'

Stadio Atleti Azzurri d'Italia (Bergamo)

Në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Serie A, Atalanta ka shënuar fitore 4-1 në Bergamo ndaj Interit.

Humbja e pësuar sot është e para pas shtatë fitoreve radhazi në Serie A për skuadrën zikaltër, e cila sot u mposht nga një kundërshtar që plotësisht e meritoi fitoren.

TABELA AKTUALE

Për 90 minuta në fushë për Atalantan ishin Etrit Berisha dhe Berat Gjimshiti, madje ky i fundit e shënoi golin e tretë të skuadrës së tij.

Pikët e fituara sot e ngrisin Atalantan në kuotën e 18 pikëve, kurse Interi mbetet i treti me 25 pikë

 

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Drenica

11 November, 2018 @13:07

Janë publikuar formacionet zyrtare të Gjilanit dhe të Drenicës. GJILANI: Kaçiu, Kastrati, Papuqi, Magani, Halili, Muça, Kqiku, Nika, Sadriu, Hysa,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - KEK-u

11 November, 2018 @13:04

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të KEK-ut. TREPÇA ‘89: Beqiri, Pira, Basri, Asani, Mersini, Jashari, Gucev, Manaj,…

PRISHTINA - BALLKANI

Prishtina vs. Ballkani, 11-shet startuese

11 November, 2018 @12:46

Pak minuta para ndeshjes, janë bërë të ditura formacionet startuese të Prishtinës dhe Ballkanit. TOPSPORTI LIVESCORE Prishtina:…

BORUSSIA DORTMUND - BAYERN MUNCHEN

Rikthimi i madh i Dortmundit

10 November, 2018 @23:08

Borussia Dortmundi i drejtuar nga Lucien Favre, ka fituar derbin e madh gjerman ndaj Bayernit sot, duke bërë rikthim të…

LLAPI - DRITA

Llapi forcon pozitën e tretë

10 November, 2018 @15:32

Skuadra nga Podujeva, Llapi, e mposhti kampionin aktual të Superligës, Dritën, me rezultat 1-0. Për fitoren e Llapit u përkujdes…

LIRIA - FLAMURTARI

Karahoda i jep frymëmarrje Lirisë

FOTO/ Arkiv

10 November, 2018 @15:25

Skuadra prizrenase, Liria, me golin e Fatih Karahodës, arriti ta mposhtë Flamurtarin me rezultat minimal 1-0. Goli i Karahodës erdhi…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Flamurtari

10 November, 2018 @13:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Flamurtari. Liria: Gashi, Thaqi, Bytyqi, Walidjo, Gjeraj, Kollani, Susuri, Fetahaj, Memaj, Mustafa,…

INTER - SAMPDORIA

Inter mban distancën ndaj Milanit me Nainggolanin

17 February, 2019 @21:53

Skuadra e Interit ka arritur të mposht Sampdorian me diferencë minimale 2-1, përkundër se në pjesën më të madhe të…

ATALANTA - MILAN

Super Piatek, Milan fiton me përmbysje

16 February, 2019 @22:31

Pesë ndeshje, gjashtë gola. Super transferi i Milanit, Krzysztof Piatek ka vazhduar me gola, derisa rossonerët kanë mposhtur Atalantën në…

MAREK HAMSIK

Vendos të largohet

14 February, 2019 @19:18

“Napoli përqafon Marek Hamsikun dhe i falenderon për 12 vitet e mrekullueshme të kaluara bashkë, të karakterizuara me dedikim dhe…

IA MARRIN SHIRITIN

Icardi s’është më kapiten te Interi

Foto: FCInter/fb

13 February, 2019 @14:01

Klubi kaltërezi i Milanos, Inter, ka bërë të ditur sot se ka zëvendësuar kapitenin e parë të skuadrës. Tashmë,…

AARON RAMSEY TE JUVENTUS

Britaniku më i paguar në histori

Fotot: Juventus.com & Arsenal.com

11 February, 2019 @22:49

Mesfushori i Arsenalit, uellsiani Aaron Ramsey do të bëhet lojtari më i paguar nga ishulli në histori. Tashmë është…

Të gjitha lajmet nga Serie A