Të gjitha lajmet

ARSENAL - VALENCIA

Dyshja sulmuese siguron fitoren

Foto: UEL/fb

Dyshja sulmuese siguron fitoren

2 May, 2019 @23:01

Arsenali ka mbyllur me fitore 3-1 ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Europa Ligës, derisa përballë kishte Valencian që nisi ndeshjen në avantazh 0-1 kur Mouctar Dikhaby i dha epërsinë (11’).

Ka qenë francezi Alex Lacazette që me dy gola të shpejtë rehatoi publikun në Emirates (18’ dhe 25’), derisa krejt në fund të ndeshjes Pierre Emerick Aubameyang përcaktoi përfundimtaren 3-1 (90’).

Granit Xhaka asistoi në golin e dytë të francezit sonte, derisa Shkodran Mustafi ka qenë për 90 minuta stabil në mbrojtje.

Dueli i kthimit, ku do të vendoset finalisti i Europa Ligës do të zhvillohet pas një jave në Mestalla.

FUTBOLLISTI I PSGsë

Neymar suspendohet për sezonin e ardhshëm

27 April, 2019 @8:25

Futbollisti brazilian i Paris St Germainit, Neymar, është suspsenduar nga UEFA-ja me tre ndeshje moslojë të sezonit të ardhshëm në…

DUELET E PARA

Nata e favoritëve

Foto: Arsenal/fb

11 April, 2019 @22:58

Në natën e parë të çerekfinaleve të Europa Ligës, kanë fituar favoritët pavarësisht se a kanë qenë vendas a mysafir.…

BENFICA - FRANKFURT

Benfica vs. Frankfurt, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:48

Me fillim nga ora 21:00, Benfica dhe Frankfurti përballen mes vete në një prej çerekfinaleve të Europa Leagues. FORMACIONET STARTUESE …

VILLARREAL - VALENCIA

Villarreal vs. Valencia, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:45

Një duel spanjoll në Europa League sonte. Mes vete përballen Villarreali dhe Valencia. FORMACIONET STARTUESE: Villarreal XI: Fernández, Mario, Álvaro,…

ARSENAL - NAPOLI

Arsenal vs. Napoli, 11-shet startuese

11 April, 2019 @19:43

Ndeshja kryesore e natës së sotme në Europa League zhvillohet në Londër, ku Arsenal pret Napolin në kuadër të çerekfinaleve…

Të gjitha lajmet nga Europa League