Të gjitha lajmet

MILOT RASHICA

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër

E konfirmon trajneri, Rashica mund të startojë nesër


22 January, 2021 @15:36

Milot Rashica mund të jetë startues në ndeshjen e kësaj fundjave, ku skuadra e tij Werder Bremen të shtunën do të jetë mysafire e Hertha Berlinit në kuadër të Bundesligës.

Rashica ishte i lënduar për rreth një muaj e gjysmë, ndërsa në dy ndeshjet e fundit ka filluar të aktivizohet si zëvendësues.

Ai në ndeshjen e fundit kundër Monchengladbach që u zhvillua të martën, luajti për 16’ minuta dhe tregoi performancë të mirë.

Lidhur me këtë, foli trajneri i Werder Bremenit, Florian Kohfeldt, i cili në konferencën e sotme për shtyp tha se kosovari mund të luajë si startues.

“Ai ka shumë energji e shkathtësi dhe ka treguar paraqitje të shkëlqyer në stërvitje dhe ndeshjen e fundit të së martës. Ai mund të jetë startues në ndeshjen e nesërme dhe sigurisht do të jetë plotësisht i gatshëm për ndeshjen e javës së ardhshme kundër Schalkes,” tha trajneri Kohfeldt.


BUNDESLIGA 2

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Mavraj përsëri startues, Greuther Fruth në TOP 3

26/01/21 @ 22:33

PREMIER LEAGUE

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

Premier League/Bundesliga/Transfere

Shaqiri refuzon ekipin e Bundesligës, i lumtur te Liverpooli

26/01/21 @ 18:07

BUNDESLIGA

Reinier qëndron në Dortmund

Bundesliga/Transfere

Reinier qëndron në Dortmund

26/01/21 @ 15:58

BUNDESLIGA 2

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Muslija shkëlqen për 25 minuta

24/01/21 @ 16:06

BUNDESLIGA

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

39 minuta për Rashicën, Werderi ngritet

23/01/21 @ 20:36

BUNDESLIGA

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

Bundesliga/Transfere

Bayerni po kërkon transferimin e Neuhaus gjatë janarit

23/01/21 @ 13:29

LA LIGA

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

Premier League/Bundesliga/La Liga/Transfere

Barcelona sytë katër – Aguero dhe Alaba janë pa kontratë

23/01/21 @ 12:22

BUNDESLIGA

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

Bundesliga

Dortmund lëshon vendin M’gladbachut

22/01/21 @ 22:44

PREMIER LEAGUE

Mateta transferohet te Crystal Palace

Premier League/Bundesliga/Transfere

Mateta transferohet te Crystal Palace

21/01/21 @ 13:39

DEBUTIMI

Leon Dajaku debuton te Union Berlini

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Leon Dajaku debuton te Union Berlini

20/01/21 @ 23:52


Të gjitha lajmet nga Bundesliga