Të gjitha lajmet

REAL MADRID

“E pamundur që Hazard të arrijë nivelin e Ronaldos në Madrid.”

“E pamundur që Hazard të arrijë nivelin e Ronaldos në Madrid.”

27 August, 2019 @13:00

Ish sulmuesi i Realit Madridit, Predrag Mijatovic, mendon se belgut Eden Hazard do t’i marrë kohë për t’u përshtatur me stilin e lojës të skuadrës së Zinedine Zidane.

50 vjeçari malazez tha se Hazard nuk është i aftë të arrijë të njëjtat nivele të performancës si Cristiano Ronaldo në Real Madrid.

“Hazard është një lojtar shumë i mirë. Ai është një nga lojtarët më të mirë në Evropë. Por, ne nuk mund të presim që ai të bëjë atë që bëri Cristiano Ronaldo. Sipas mendimit tim, është e pamundur dhe nuk ka asnjë lojtar që mund të luajë si Ronaldo.” - tha Mijatovic për Goal.

BILBAO - BARCELONA

Veterani Aduriz me gol akrobatik mposht Barcelonën

16 August, 2019 @22:50

Aritz Aduriz 38 vjeç që u fut 4 minuta para fundit të ndeshjes në lojë, në prekjen e parë të…

Analizë: 2019/2020

La Liga 2019/2020 - Parashikim

16 August, 2019 @13:28

A ka kush që do të mund të ndalë Barcelonën? Me ardhjen eventuale të Neymar, askush. Lëre në Spanjë, por…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

BRAZILIANI

Coutinho pranë kthimit në Premier Ligë

6 August, 2019 @16:37

Francezja prestigjioze L’Equipe para pak çastesh ka bërë të ditur se futbollisti ofanziv i Barcelonës, Philippe Coutinho është pranë rikthimit…

MEDIA

Bale te Bayern përmes Adidas?

6 August, 2019 @15:12

E përditshmja spanjolle AS raporton se klubi i Bayernit po e kërkon Gareth Bale pas largimit të Franck Ribery dhe…

Të gjitha lajmet nga La Liga