Të gjitha lajmet

VALMIR SULEJMANI

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”

E pranon vetë lojtari: “Hoqa dorë nga pasaporta gjermane për të luajtur me Kosovën”


18 January, 2021 @19:35

Sulmuesi 24 vjeçar, Valmir Sulejmani, ka pranuar se ka hequr dorë nga pasaporta gjermane për të fituar të drejtën që të luajë me përfaqësuesen e Kosovës.

Futbollisti me prejardhje nga Gjilani i lindur në Gjermani, e ka konfirmuar këtë gjë në emisionin sportiv në Klan Kosova.

“Unë kam hequr pasaportën gjermane për të luajtur për Kosovën, pasi që nuk ka pasur mundësi tjetër që t’i mbajë që të dy pasaportat,” tha ai.

Madje Sulejmani shtoi se ka pasur edhe kritika nga njerëzit e tjerë të afërt për këtë veprim, por ai vazhdoi t’i qëndrojë pas vendimit të tij me qëllim që ta vesh fanellën e Kosovës.

Valmiri deri më tani është paraqitur në dy ndeshje me përfaqësuesen A të Kosovës. E para ka qenë në miqësore ndaj Ishujve Faroe, ndërsa e dyta kundër Ukrainës në kualifikimet për Botëror në vitin 2016.

Sulmuesi i ekipit Hannover 96 ka pasur probleme një kohë të gjatë me lëndime serioze, ndërsa këtë stinor e ka gjetur veten duke luajtur titullar në 5 ndeshjet e fundit në Bundesliga 2.


FUTSALL

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

Përfaqësuesja/International/Transfere

Arben Simitçiu zyrtarizohet si përzgjedhës i Kosovës në futsall

29/01/21 @ 15:20

KOSOVA U21

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

Përfaqësuesja/International/Transfere

Një ditë pas shortit, Ademi prezanton selektorin e ri të Kosovës U21

29/01/21 @ 14:55

SHORTI U21

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Kosova dhe Shqipëria përsëri në një grup në kualifikimet e U21

28/01/21 @ 13:08

PARA DUELEVE KUALIFIKUESE

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

FFK Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova siguron miqësore në mars, konfirmon FFK-ja

28/01/21 @ 10:55

FLORENT HADËRGJONAJ

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj në 11-shen e javës në Turqi

26/01/21 @ 17:18

VEDAT MURIQI

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Kryetari i Fenerit deklarohet për transferin e mundshëm të Muriqit

18/01/21 @ 20:43

VIDEO

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Zhegrova e bënë atë që di më së miri, shënon me solo aksion

13/01/21 @ 16:13

AMIR RRAHMANI

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso

Përfaqësuesja/Serie A

Rrahmani i pafat, gabimi nuk tolerohet nga Gattuso

10/01/21 @ 16:35

BUNDESLIGA 2

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Sulejmani e Muslija bindshëm ndaj Halimit

03/01/21 @ 15:45

LEART PAQARADA

Vetëm një pjesë për Paqaradën

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Vetëm një pjesë për Paqaradën

03/01/21 @ 15:30


Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja