Të gjitha lajmet

LOJTARI I LAZIOS

Edhe Riza Durimisi pranë Superligës turke

Edhe Riza Durimisi pranë Superligës turke

8 May, 2020 @17:00

Një tjetër lojtar me origjinë shqiptare është pranë transferit në Superligën turke të futbollit, bëjnë të ditura mediat e atjeshme.

Riza Durmisi që paraqitet për reprezentacionin e Danimarkës dhe është lojtar i Lazios, është duke u shikuar si opcion huazimi dy vjeçar nga ekipi i Vedat Muriqit, Fenerbahçe, shkruan sot gazeta Fotomaç.

Durmisi 26 vjeç që luan në krah të majtë të mbrojtjes kishte debutuar për kombëtaren daneze në ndeshje ndaj Shqipërisë. Ai së fundi u ble nga Lazio prej Betisit spanjoll.

Mirëpo, forma e mirë e Lazios bëri që ai të mos gjej vend në skuadër dhe së fundi ka qenë i huazuar te Nice në Ligue 1. Pasi që Ligue 1 përfundoi, lojtari i është kthyer Lazios dhe mundësinë e radhës po shikon ta shfrytëzojë Fenerbahçe.

Në Superligën turke janë disa futbollistë nga Kosova, me yjet Vedat Muriqi e Florent Hadërgjonaj. Loret Sadiku është qe sa vite aty. Ditë më parë u përfol për mundësinë e kalimit të Fidan Alitit dhe tash edhe të Durmisit.

Riza Durmishi është me origjinë nga Tetova dhe është gjeneratë e dytë e durmishëve në Kopenhagë. Ai ka lindur në Danimarkë.

COVID-19

3 te Sampdoria e 6 te Fiorentina, pozitiv në COVID-19

8 May, 2020 @0:27

Janë konfirmuar edhe nëntë rastet të reja te klubet e futbollit në Itali, pasi që Sampdoria ka raportuar tre, ndërsa…

KONFIRMOHET

Hysaj nuk renovon, do të largohet nga Napoli

7 May, 2020 @15:55

Kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, nuk do të jetë më pjesë e Napolit. Kjo gjë tashmë thuajse është…

MILANELLO

Zlatan Ibrahimovic kthehet pasnesër

7 May, 2020 @12:13

Superylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, pritet që të arrijë të shtunën më 9 maj në Milano të Italisë për t’iu…

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre -…

MEMPHIS DEPAY

Milan drejt Depayit

6 May, 2020 @23:08

Para pak minutash Tuttomercatoweb ka bërë të ditur se Milan po përgatit ofertë për sulmuesin e Olympique Lyonit, Memphis Depay.…

Të gjitha lajmet nga Serie A