Të gjitha lajmet

WERDER 0-3 EINTRACHT

Eintrachti ktheu Werderin te humbjet, Rashica 30min në lojë

Foto: Eintracht/tw

Eintrachti ktheu Werderin te humbjet, Rashica 30min në lojë

3 June, 2020 @22:56

Futbollistët e Eintracht Frankfurtit kanë shfyrtëzuar formën e mirë të sulmuesit të tyre të huazuar nga Milan, Andre Silva, për të shënuar golin e epërsisë dhe pastaj shkuan lehtë te fitorja 0-3 [Andre Silva 60, Ilsanker 81, 90].

Me këto tri pikë të fituara Eintracht është ngritur në pozitën e 11 të renditjes tabelare të Bundesligës, derisa ëerder humbi rastin për të dalë nga zona e rënies.

TABELA AKTUALE

Kosovari Milot Rashica u inkuadrua në pjesë të dytë të ndeshjes, bashkë me Josh Sargentin, prej minutës 62, por kot. Sulmet e Werderit nuk dhanë fryt, derisa mysafirët ndëshkuan edhe dy herë për t’i dhënë fund ndeshjes.

Në xhiron që vjen, Werder pret Wolfsburgun, ku këta të fundit po luftojnë për dalje në gara evropiane. Ndërsa në anën tjetër Frankfurt pret Mainzin.

 

WERDER - EINTRACHT 11s

Katër ndërrime te formacioni startues i Werderit

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @19:45

Werder Bremen ka publikuar formacionin startues të ekipit para përballjes ndaj Eintracht Frankfurtit në përballjen e mbetur nga më parë…

PARA NDESHJES

Kohfeldt: Rashica dhe Bittencourt janë të gatshëm për ndeshje

Foto: Werder/fb

3 June, 2020 @16:58

Trajneri i Werder Bremenit, Floria Kohfeldt, ka dhënë lajme të mira për adhuruesit e ekipit pak para ndeshjes së sotme.…

PADERBORN 1-6 DORTMUND

Borussia Dortmund fundos Paderbornin, hattrick Sancho

Foto: BVB/tw

31 May, 2020 @19:55

Mesfushori këmbëshpejtë i krahut, Jadon Sancho, ka shënuar hattrick ndërsa Borussia Dortmund fitore të thellë 1-6 [Hunemeier 72 -…

BUNDESLIGA

Nata e rekordeve për Lewandowskin

FOTO / Bayern M

30 May, 2020 @23:35

Lideri i Bundesligës, Bayern Munchen, sonte me lehtësi e mposhti Dusseldorfin me rezultat 5-0. Super ylli polak, Robert Lewandowski, me…

BAYERN 5-0 DUSSELDORF

Bayerni serinë e fitoreve ngrit në 8, dallimin në 10

FOTO / Bayern Munchen

30 May, 2020 @20:59

Kampioni aktual i Bundesligës, Bayern Munchen, me lehtësi e kaloi skuadrën e Valon Berishës, Dusseldorfin, duke e mposhtur me rezultat…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga