Të gjitha lajmet

NGA FFK-ja

Ekipet duhet të bëjnë stadiumet me bar natyral

Stadium kosovar me bar sintetik / TOPSPORTI/ Arkiv

Ekipet duhet të bëjnë stadiumet me bar natyral

14 September, 2020 @12:21

Në takimin e fundit me Federatës së Futbollit të Kosovës dhe drejtuesve të klubeve të Superligës së Kosovës, ndër të tjera është diskutuar dhe kërkuar që sa më shpejt të jetë e mundur skuadrat të rregullojnë fushën me bar natyral.

Përmirësimi i infrastrukturës u diskutua në këtë mbledhje dhe njëra ndër kërkesat ka qenë që ekipet të luajnë në terren me bar natyral.

“U diskutua edhe për përmirësim të infrastrukturës dhe u kërkua që të gjitha ndeshjet kampionale të zhvillohen në terrene me bar natyral sa më shpejt të jetë e mundur,” ka bërë të ditur FFK-ja.

Një numër i madh i skuadrave në vitet e fundit kaluan nga bari natyral në atë artificial për shkak të mirëmbajtjes më të lehtë të saj.

Mirëpo, si gjithnjë veprimet e ngutshme dhe në parim të lehta e të lira në fillim, dalin gjithmonë më të shtrenjta dhe tash skuadrat që kanë terrenet me bar sintetik duhet të rikthehen në ri-novim të fushës për ta bërë atë me bar natyral.

DRITA

Kampionia e Kosovës mbyll afatin kalimtar me Enhar Cakollin

FOTO / Drita

11 September, 2020 @16:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në futboll, Drita, ka përfunduar afatin kalimtar me lojtarin Enhar Cakolli. Cakolli ka nënshkruar kontratë…

LLAPI

Llapi shfrytëzon vendimin e CAS-it, rrëmben talentin Aliu

FOTO / Llapi

10 September, 2020 @22:19

Skuadra e Llapit para pak çastesh ka zyrtarizuar talentin Adonis Aliun. Adonisi ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me skuadrën e…

FERONIKELI

Maliqi transferohet te Feronikeli

FOTO / FERONIKELI

10 September, 2020 @21:27

Skuadra e Feronikelit pas Viktor Kukës sot ka zyrtarizuar edhe lojtarin Adem Maliqin. Maliqi ka nënshkruar kontratë një vjeçare…

FERONIKELI

Viktor Kuka kalon te Feronikeli

FOTO / Feronikeli

10 September, 2020 @21:04

Mbrojtësi Viktor Kuka, ka arritur marrëveshje me skuadrën e Feronikelit. Kuka ka nënshkruar me Niklin dhe do të jetë pjesë…

PRISHTINA

Përforcimi i tretë i ditës për Prishtinën

FOTO / PRISHTINA

10 September, 2020 @18:05

Skuadra e Prishtinës, para pak çastesh ka zyrtarizuar përforcimin e tretë të ditës. Gledi Mici ka nënshkruar kontratë me Prishtinën…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga