Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GETAFE - ATLETICO

El Pistolero qëllon Getafen në fund për fitore

El Pistolero qëllon Getafen në fund për fitore


21 September, 2021 @21:36

Uruguajani Luis Suarez ka dalë në skenë kur ka qenë më së shumti e nevojshme për ekipin e tij Atletico Madrid dhe skuadra ka shënuar fitore ndaj Getafes si mysafir 1-2 [Mitrovic 45 - Suarez 78, 90].

Epërsia në fund të pjesës së parë e arritur nga Getafe, u përballua vështirë nga skuadra kampione derisa Suarez u aktivizua me arsenalin e tij të golave në minutat e fundit të ndeshjes dhe kështu Diego Simeone rikthen Atleticon në krye të klasifikimit të LaLigas me 14 pikë nga gjashtë ndeshje për të marrë lidershipin përkohshëm.

 


 
Të gjitha lajmet nga La Liga