Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CLERMONT 2-2 METZ

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe


29 August, 2021 @17:07

Sulmuesi i Kosovës, Elbasan Rashani, pas dy golëshit të shënuar ndaj Lyonit ka vazhduar edhe sot me formën e mirë të tij që e kapur në Ligue 1.

Përndryshe, Rashani sot ka qenë startues për ekipin e tij Clermont, pas golave të shënuar ndaj Lyonit dhe kësaj radhe ai ka kontribuuar te ekipi i tij me asist e gol në përballje ndaj Metzit.

Metz ka qenë në epërsi 0-2 për 30-minuta lojë, por pas kësaj me asist të Rashanit Clermont ka ulur epërsinë e kundërshtarit, ndërsa me golin e kosovarit në minutën e 58 ekipi i tij ka ruajtur pamposhtshmërinë në Ligue 1, ku erdh këtë stinor nga Ligue 2, për të vazhduar me formë të mirë, 2-2 rezultati përfundimtar.

Tash Clermont ka 8 pikë nga 4 xhiro, pa asnjë humbje ende në elitë të Francës.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29/08/21 @ 16:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

29/08/21 @ 16:16

VUSHTRRIA - VITIA

Vushtrria e përforcuar kundër Vitisë

FFK Liga e parë

Vushtrria e përforcuar kundër Vitisë

29/08/21 @ 11:36

PRISHTINA - BALLKANI

Super ndeshje në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Ballkanin

FFK Superliga

Super ndeshje në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Ballkanin

29/08/21 @ 11:30

FERIZAJ - VLLAZNIA

Ferizaj pret Vllazninë

FFK Liga e parë

Ferizaj pret Vllazninë

29/08/21 @ 11:33

KOSOVA

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Gliha publikon listën e futbollistëve për dy ndeshjet e nëntorit

05/11/21 @ 17:43

FTESAT E SHQIPËRISË U21

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

Shqipëria/Kosova

Alban Bushi shpall listën për ndeshje ndaj Kosovës U21

05/11/21 @ 11:53

FTESAT E KOSOVËS U21

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

Shqipëria/Kosova/International

Nees publikon ftesat për ndeshjen e Kosovës U21 ndaj Shqipërisë U21

03/11/21 @ 16:08

FTESAT GREKE

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Van’t Schip publikon të ftuarit kundër Kosovës

03/11/21 @ 15:59

KOSOVA - F

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

Kosova/International

Me golin e Liridona Sylës, vajzat e Kosovës mposhtin Armeninë

26/10/21 @ 17:52

KOSOVA

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

Kosova/International

Miqësorja e muajit të ardhshëm, konfirmohet data

25/10/21 @ 15:36

DUELI KUALIFIKUES

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

Kosova/International

Të rejat pësojnë minimalisht nga kroatet

25/10/21 @ 14:17

MALTRETIMET VAZHDOJNË

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

Kosova/International

Edhe Armenia vonon ekipin e Kosovës!

25/10/21 @ 14:15

DUELI I RADHËS

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

Kosova/International

S’ka kohë për pushim! Në pritje të fitores së parë

25/10/21 @ 10:39

FIFA RANKING - TETOR 2021

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Kosova bie në FIFA renditjen e tetorit

21/10/21 @ 12:20


 
Të gjitha lajmet nga Kosova