Të gjitha lajmet

HOLANDË

Eredvisie përfundon! Kampioni?!

Eredvisie përfundon! Kampioni?!

21 April, 2020 @20:51

Qeveria holandeze para dy orësh ka konfirmuar se të gjitha ngjarjet që tubojnë publik janë ndaluar deri në shtator të vitit 2020.

Me këtë, edhe sezoni 2019/20 do të jetë i pamundur të përfundohet në Eredivisie të Holandës - ka bërë të ditur faqja zyrtare e Federatës së futbollit holandez (KNVB).

“Kjo do të thotë, gati sigurtë, që Eredivisie dhe Keuken Kampione Divisie nuk do të mund të përfundojnë. Ndeshjet nuk do të luhen pa publik,” është thënë në njoftimin e KNVB-së.

Në ndërkohë KNVB pritet të dalë me një komunikatë të re për të sqaruar se çka do të ndodh me klubet përkatëse të ligave me këtë vendim të Qeverisë holandeze.

Eredivise janë zhvilluar 26 xhiro, ndërsa Ajax dhe AZ Alkmaar kanë qenë kryesues të ligës me nga 56 pikë pas 25 ndeshjeve të zhvilluara.

Kujtojmë, në Holandë luan edhe reprezentuesi i Kosovës, Ibrahim Dresevic, që vesh fanellën e skuadrës së Heerenveenit, që ka pozitën e dhjetë në Eredivise.

MEDIA

3 opcione për Maqedonia-Kosova

21 April, 2020 @19:19

Federatat do të duhet të presin së paku edhe një muaj për të kuptuar datën e saktë të ndeshjes për…

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

SHKUP

Maqedonia përforcohet para duelit me Kosovën

18 April, 2020 @14:33

Reprezentacioni i Maqedonisë Veriore do të jetë i përforcuar para duelit ndaj Kosovës në PlayOff të Ligës D të Kombeve…

MEDIA TALK

Portierin e kombëtares, e ndjekin 5 klube

17 April, 2020 @13:50

Sipas mediave turke, portierin e ri të kombëtares shqiptare, Gentian Selmani, janë duke e ndjekur pesë klube dhe ai mund…

MEDIA TALK

Rashkaj tregon stërvitjet me ekipin në kohë pandemie

17 April, 2020 @0:07

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Anel Rashkaj, në një intervistë për gazetën Zëri ka bërë të ditur se si po…

Të gjitha lajmet nga International