Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS NDESHJES

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real

Foto: FBK

Erjon Kastrati: Rezultati 3-0 nuk ka qenë real


11 May, 2021 @22:59

Njëri ndër transferet më të bujshme të Golden Eagle Yllit këtë stinor, Erjon Kastrati, ka thënë se ndeshjet finale nuk kanë qenë aspak të lehta dhe seria 3-0 e finales nuk ka qenë e lehtë siç duket.

Reprezentuesi i Kosovës ka qenë jashtëzakonisht i emocionuar menjëherë pas ndeshjes, derisa kanë festuar me bashkëlojtarët titullin e parë dhe historik të kampionit të Kosovës me skuadrën e Golden Eagle Yllit.

PLAYOFF SKEMA

“Vështirë të them diçka. Krejt jemi gëzuar shumë. Urime Pejës për lojën dhe për luftën e treguar. Tjetër, s’di çka të them. Gëzimi është shumë i madh. Rezultati 3-0 nuk ka qenë real, lojërat kanë qenë shumë të vëshitra, por unë besoj që kemi merituar fitoren dhe titullin kampion,” ka thënë Kastrati menjëherë pas ndeshjes.

Përndryshe, Golden Eagle Ylli këtë sezon ka fituar edhe trofeun e parë në histori të klubit, duke u kurorëzuar me titullin e edicioninit inaugurues të Ligës Unike dhe pas kësaj pasoi edhe më e kërkuara, titulli kampion - që u arrit me shumë mund, derisa ekipi kaloi kohëra të vështira duke ndërruar trajnerë përgjatë stinorit, tre herë, e për të përfunduar stinorin me Adis Beciragicin, me të cilin festuan trofetë.


REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

FBK Superliga

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

11/05/21 @ 22:50

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11

GAME 3: PEJA - YLLI

Ylli për titullin historik, Peja për ta vazhduar serinë

FBK Superliga

Ylli për titullin historik, Peja për ta vazhduar serinë

11/05/21 @ 11:50

REKORD

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

NBA

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

11/05/21 @ 10:08

NGA ISH-LOJTARI VJEN MOTIVIMI

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

FBK Superliga

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

10/05/21 @ 22:28

REFEREE

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Femrave

Gjyqtarët e Kosovës në garat ndërkombëtare

22/06/21 @ 13:47

INTERVISTA E EDOS PËR FBK

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

Liga Unike/FBK Superliga/Balkan League/International

Edo me mezazh për fëmijët që e duan basketbollin

21/06/21 @ 15:12

TREPÇA

Trepça me trajner nga Bullgaria

FBK Superliga/Transfere

Trepça me trajner nga Bullgaria

19/06/21 @ 23:36

LEGJENDA

Pensionohet legjenda

FBK Superliga

Pensionohet legjenda

17/06/21 @ 21:44

TREPÇA

Samir Zekiqi kthehet në fole

FBK Superliga/Transfere

Samir Zekiqi kthehet në fole

17/06/21 @ 17:15

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga