Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër

Foto: KBPeja/Korniza/fb

Peja: Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër


11 May, 2021 @22:50

Skuadra e Pejës është mposhtur në serinë finale të PlayOffit të Superligës për të tretën herë radhazi nga Golden Eagle Ylli dhe kështu ëndrrat për të rikthyer titullin kampion në Pejë, kanë mbaruar.

Mirëpo, klubi është treguar optimist në postimin e menjëhershëm pas ndeshjes, duke thënë se ekipi do të kthehet edhe më fuqishëm vitin tjetër, por edhe ka uruar rivalët.

PLAYOFF SKEMA

“Përfundon ndeshja në Karagaç, përfundon rrugëtimi ynë për kampion të Kosovës. Jemi të dëshpëruar që nuk arritëm ta sjellim titullin në Pejë. Rikthehemi fuqishëm vitin tjetër. Urime KB Ylli për titullin e parë, urime Suharekë,” ka përfunduar teksti në faqen zyrtare të verdhezinjëve.

Peja kishte përfunduar stinorin në pozitë të katërt përgjatë stinorit të rregullt. Mposhti rekord-kampionen Sigal Prishtina në çerekfinale të PlayOffit dhe kaloi Ponte Prizrenin 3-2 në gjysmëfinale, për të arritur në finalen e madhe. E aty, suharekasit u treguan të pakompromis në secilën ndeshje për të arritur suksesin historik.


REAGIMI I KLUBIT NE FACEBOOK

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

FBK Superliga

GoldenEagle Ylli: Po shndritë si asnjëherë më parë

11/05/21 @ 22:45

FINALS: PEJA - YLLI

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

FBK Superliga

Fitore edhe në ndeshjen e tretë, Ylli shpallet kampion i Kosovës!

11/05/21 @ 22:04

Ç3: PEJA - YLLI

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

FBK Superliga

Zgjohet Ylli, përmbyset rezultati!

11/05/21 @ 21:38

Ç2: PEJA - YLLI

Peja shkon në pushim me avantazh

FBK Superliga

Peja shkon në pushim me avantazh

11/05/21 @ 20:55

Ç1: PEJA - YLLI

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

FBK Superliga

Epërsi 10 pikëshe e Pejës në çerek të parë

11/05/21 @ 20:39

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

FBK Superliga

Pesëshet e para: Peja - Golden Eagle Ylli

11/05/21 @ 20:11

GAME 3: PEJA - YLLI

Ylli për titullin historik, Peja për ta vazhduar serinë

FBK Superliga

Ylli për titullin historik, Peja për ta vazhduar serinë

11/05/21 @ 11:50

REKORD

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

NBA

Russell Westbrook thyen rekordin 47 vjeçar

11/05/21 @ 10:08

NGA ISH-LOJTARI VJEN MOTIVIMI

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

FBK Superliga

Samir Shaptahovic me letër motivuese për Pejën!

10/05/21 @ 22:28

YLLI

LG Gill shkon në ligën turke

FBK Superliga/Transfere

LG Gill shkon në ligën turke

15/06/21 @ 14:10

FBK

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

FBK Superliga/FBK Liga e Femrave

FBK vendos për datën e fillimit dhe të përfundimit të afatit kalimtar

11/06/21 @ 13:53

NJOFTIMI NGA FBK

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

FBK Superliga/Përfaqësuesja

FIBA ia beson FBK-së U16 European Challengers

08/06/21 @ 16:27

FBK

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

FBK Superliga/FBK Liga e Parë/FBK Liga e Dytë/FBK Liga e Femrave

Nis regjistrimi i klubeve për edicionin 2021/22

08/06/21 @ 15:39

HAP NË KARRIERË

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

FBK Superliga/International/Transfere

Ish trajneri i Bashkimit dhe Prishtinës, drejt Polonisë

04/06/21 @ 13:11

YLLI

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

FBK Superliga

Vazhdohet kontrata me trajnerin kampion

02/06/21 @ 15:24

FBK

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

FBK Superliga

Krerët e FBK-së mbajnë takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës

01/06/21 @ 17:07

KOSOVA - VAJZAT

Senioret për herë të parë në short

FBK Superliga/Përfaqësuesja/International

Senioret për herë të parë në short

01/06/21 @ 12:20

ISH TRAJNERI

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

FBK Superliga

Trajneri i dorëhequr i Prishtinës, shpallet trajner i vitit në Sllovaki

31/05/21 @ 21:39

FIBA 3x3

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

FBK Superliga

Grapeland do ta përfaqësojë Kosovën në Rumani

22/05/21 @ 18:09


 
Të gjitha lajmet nga FBK Superliga