Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FFK

Eroll Salihu jep dorëheqje

Eroll Salihu jep dorëheqje


5 August, 2021 @16:33

Sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu, ka dhënë dorëheqje nga posti i tij.

Ai njoftimin ia ka bërë të ditur koha.net duke treguar se është larguar nga ky post për tu marrë me dy poste tjera.

Tash, Salihu do të punojë si drejtor për çështje sportive në FFK dhe këshilltar senior ligjor.

Salihu, që ka qenë edhe ish lojtar dikur, ka mbajtur për 15-vjet në pozitën e sekretarit.

“Me kërkesën e veçantë të Sekretarit të përgjithshëm Eroll Salihu, KE e liroi nga detyra e Sekretarit të përgjithshëm dhe e emëroi si drejtor për çështje sportive – Këshilltar senior Ligjor. Z. Salihu e falënderoi KE dhe presidentin Ademi, duke potencuar se ka shërbyer për 15 vjet si Sekretar i përgjithshëm dhe tash dëshiron t’i kthehet çështjeve profesionale sportive dhe ligjore. Duhet të theksohet se z. Salihu është anëtar i Komitetit Ligjor të UEFA-s dhe kryetar i Këshillit të Arbitrazhit Sportive në KOK-ut ku do të vazhdojë edhe më tutje,” ka shkruar FFK-ja në njoftimin e saj lidhur me sekretarin e deritashëm të saj, ndërsa nuk ka bërë të ditur nëse do të hap konkurs për këtë pozitë, apo do të emërojë dikë.


CONFERENCE LEAGUE

Prishtina sonte për avantazh

Conference League

Prishtina sonte për avantazh

05/08/21 @ 10:40

CHAMPIONS LEAGUE

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

Champions League

Ish-kundërshtari i Prishtinës, kap avantazhin në Champions League

04/08/21 @ 23:34

CHAMPIONS LEAGUE

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

Champions League

26 minuta për Kastratin, Dinamo barazon

04/08/21 @ 23:30

RAHOVECI

Ish-lojtari i Malishevës, zyrtarisht te Rahoveci

FFK Liga e parë/Transfere

Ish-lojtari i Malishevës, zyrtarisht te Rahoveci

04/08/21 @ 22:21

KOSOVA

Drilon Pergjeqaj, talenti i radhës që do ta veshë fanellën dardane

Përfaqësuesja

Drilon Pergjeqaj, talenti i radhës që do ta veshë fanellën dardane

04/08/21 @ 18:03

VËLLAZNIMI

Përforcimi i gjashtë, Vëllaznimi zyrtarizon Krasniqin

FFK Liga e parë

Përforcimi i gjashtë, Vëllaznimi zyrtarizon Krasniqin

04/08/21 @ 16:57

SUPERLIGA TURKE

Ish-lojtari i Chelseat bëhet bashkëlojtari i Hadërgjonaj

International

Ish-lojtari i Chelseat bëhet bashkëlojtari i Hadërgjonaj

04/08/21 @ 16:33

FFK

Propozohet formimi i Ligës U21

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Propozohet formimi i Ligës U21

04/08/21 @ 14:29

TRANSMETIMI

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë

E njëjta kompani merr të drejtat për Superligë e Ligë të Parë

05/08/21 @ 17:30

LLAPI

Festim Alidema rikthehet te Llapi

FFK Superliga/Transfere

Festim Alidema rikthehet te Llapi

05/08/21 @ 17:24

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Superkupa e Kosovës me VAR, dihet edhe data

05/08/21 @ 17:11

FFK

Propozohet formimi i Ligës U21

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Propozohet formimi i Ligës U21

04/08/21 @ 14:29

PRISHTINA

Arlind Shabani te Prishtina

FFK Superliga

Arlind Shabani te Prishtina

03/08/21 @ 20:43

SUHAREKË

Theophilus Solomon sulmuesi i ri i Ballkanit

FFK Superliga

Theophilus Solomon sulmuesi i ri i Ballkanit

03/08/21 @ 19:19

MIQËSORE

Ballkani në formë, fiton edhe në miqësoren e tretë

FFK Superliga

Ballkani në formë, fiton edhe në miqësoren e tretë

03/08/21 @ 18:36

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon Florent Avdylin

FFK Superliga/Transfere

Prishtina zyrtarizon Florent Avdylin

03/08/21 @ 15:31

DRITA

Zyrtare: Rron Broja te Drita

FFK Superliga/Transfere

Zyrtare: Rron Broja te Drita

03/08/21 @ 13:47

MIQËSORE

Ballkani deklason Amedsporin

FFK Superliga

Ballkani deklason Amedsporin

01/08/21 @ 19:10


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga