Të gjitha lajmet

MEDIA

ESPN: United pas David Neres

ESPN: United pas David Neres

6 August, 2019 @12:42

Manchester United, sipas raportimit të ESPN, afatin kalimtar duan t’a shfrytëzojnë për transferimin e David Neres.

Sipas këtij mediumi raportohet se ekipi anglez është në bashkëbisedim me Ajaxin për transferimin e mundshëm të brazilianit, i cili vitin e kaluar tregoi paraqitje fantastike si në Ligën e Kampionëve, ashtu edhe në Eredivisien holandeze.

Kampioni i Eredivise tashmë ka humbur lojtarët Frenkie de Jong, që kaloi te Barcelona dhe Matthijs de Ligt, që u transferua te Juventusi, dhe normalisht trajneri i Ajaxit, Erik ten Hag, nuk e dëshiron shitjen e Neresit, mirëpo thuhet se dëshira e lojtarit është që të kalojë në Old Trafford, gjithmonë sipas ESPN-së.

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

DREJTOR SPORTIV

Artim Pollozhani te Flamurtari i Vlorës

9 August, 2019 @15:42

Ish futbollisti i reprezentacionit të Maqedonisë dhe futbollisti i Flamurtarit të Vlorës, Artim Pollozhani, pas vënies së këpucëve në gozhdë…

Të gjitha lajmet nga