Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

UEFA

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara


31 March, 2021 @16:06

Kur jemi rreth dy muaj e gjysmë larg Kampionatit Evropian, UEFA ka njoftuar zyrtarisht për një rregull të re që do të jetë pjesë e këtij evropiani.

EURO2020 - GRUPET

Siç po ndodhë në shumë liga evropiane dhe në kualifikimet drejt Botërorit të Katarit, edhe gjatë ndeshjeve të EURO2020 përfaqësueset do të lejohen t’i bëjnë 5 zëvendësime përgjatë 90 minutave.

E njëjta rregull vlen edhe për finalet e Ligës së Kombeve të vitit 2021.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani