Të gjitha lajmet

MONACO 3-2 PARIS

Fabregas hyn për të përmbysur Parisin

Foto: ASMonaco/tw

Fabregas hyn për të përmbysur Parisin

20 November, 2020 @23:16

Monaco ka qenë me fat në pjesë të parë të ndeshjes, pasi që iu llogaritën vetëm dy gola të pranuara nga Parisi, derisa Kylian Mbappe që shkëlqente dhe Moise Kean shënuan edhe nga një gol - që u anulua.

Dhe derisa pjesa e parë e ndeshjes përfundoi 0-2 në të mirë të mysafirëve kampionë nga Parisi, PSG, në fillim të pjesës së dytë të ndeshjes trajneri i Monacos Niko Kovac, që kishte futur në lojë tetë lojtarë nën moshën 23-vjeçare, shtoi përvojën duke inkuadruar Cesc Fabregasin në lojë.

E ndikimi i tij në lojë, përmbysi PSG-në e Tomas Tuchelit, derisa në fund festoi Monacoja me 3-2 [Volland 52, 65, Fabregafs 84p - Mbappe 25, 37p].

Fabregas asistoi në një gol të Kevin Vollandit, për barazim 2-2, ndërsa një gabim i rëndë i mbrojtësit parisien Abdou Diallo, çoi në penallti të cilën spanjolli 33-vjeç e konvertoi në gol të fitores për ekipin e tij.

Përkundër humbjes, Parisi mbetet lider me 24 pikë nga 11 ndeshje të zhvilluara, ndërsa Monaco tash ka kaluar në pozitë të dytë të renditjes tabelare, duke kapur kuotën e 20 pikëve pas 11 ndeshjeve të zhvilluara.

METZ 1-1 DIJON

Bersant Celina 90min në barazimin e radhës për Dijonin

Bersant Celina gjatë ndeshjes së sotme iu kthye ekipit si startues dhe luajti për 90 minuta/ Foto: Dijon/tw

8 November, 2020 @17:09

Reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina, ka qenë startues dhe ka luajtur 90min për ekipin e tij Dijon sot, në përballjen…

LENS 4-4 REIMS

Valon Berisha asiston, por ekipi i tij barazon në fund

Foto: Reims/tw

8 November, 2020 @16:59

Reprezentuesi i Kosovës Valon Berisha ka qenë protagonist në ndeshjen që posa përfundoi në Lens. Ekipi i tij Reims, përkundër…

NEYMAR

PSG njofton sa gjatë do të mungojë Neymar

30 October, 2020 @21:47

Pas lëndimit të pësuar në përballje të Ligës së Kampionëve ndaj Istanbul Basaksehirit, PSG ka bërë të ditur se sa…

L'EQUIPE TEAM OF THE WEEK

Valon Berisha bashkë me Neymarin në ekipin e javës

26 October, 2020 @16:32

Reims shënoi fitoren e parë të stinorit në Ligue 1 dje duke e mposhtur Montpellier-në si mysafir me rezultat të…

REIMS 0-2 PARIS

Icardi i jep fitoren Parisit në duel ndaj reprezentuesve Berisha e Zeneli

Foto: PSG/tw

27 September, 2020 @22:59

Skuadra e dyshes së reprezentacionit të Kosovës, Reims, nuk ka arritur t’i bëj ballë superfuqisë Paris St Germain sonte, duke…

Të gjitha lajmet nga Ligue 1