Të gjitha lajmet

TURQI

Fatih Terim, pozitiv në coronavirus

TOPSPORTI/ Arkiv/ Erdis Driza

Fatih Terim, pozitiv në coronavirus

23 March, 2020 @20:29

Tashmë coronavirus po ngrit numrat e të infektuarve edhe në Turqi dhe sot përmes llogarisë së tij në Twitter trajneri i ekipit kampion Galatasaray, Fatih Terim, ka bërë të ditur se rezultatet e testit i kanë dalë pozitive.

“Pas testeve të bëra sot, unë jam me coronavirus. Jam në duar të sigurta në spital. Mos u brengosni. Së shpejti do të dëgjohemi,” ka shkruar ai në llogarinë e tij.

Fatih Terim është 66 vjeç dhe është trajneri më i famshëm i Turqisë.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga