Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAR OF THE GAMEWEEK XXIII

Fatlum Gashi (KF Drenica) - Ylli i javës (23)

Foto: FFK

Fatlum Gashi (KF Drenica) - Ylli i javës (23)


7 March, 2022 @12:40

Futbollisti i Drenicës, Fatlum Gashi, ka marrë çmimin e Yllit të javës 23 të Superligës së Kosovës që ipet nga FFK dhe sponsori i Superligës, BKT.

Mesfushori i kuqezinjëve nga Skenderaji ka qenë njëri ndër më të dalluarit në përballjen që skuadra e tij e fitoi ndaj ish-kampiones, Drita, ndërsa ai ka shënuar edhe një gol në këtë përballje, që i dha avantazhin Drenicës.

Kjo është hera e parë në karrierë të Fatlum Gashit që ai merr këtë çmim, ndërsa sa i përket Drenicës si ekip, kjo është hera e katërt që një lojtar i saj merr çmimin në fjalë, pasi që dy herë e ka marrë gjatë muajve të kaluar sulmuesi Kreshnik Uka. dhe një herë Genc Hamiti.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga