Të gjitha lajmet

ATLETICO MADRID 4-0 CADIZ

Felix e Suarez bëjnë Atleticon lider me një ndeshje më pak

Felix e Suarez bëjnë Atleticon lider me një ndeshje më pak


7 November, 2020 @23:08

Performancë brilante e portugezit të ri Joao Felix dhe gol nga ish-lojtari i Barcelonës Luis Suarez, në fitoren e sontme të Atletico Madridit të Diego Simeones që i çoi ata në krye të klasifikimit të La Ligas.

Rojiblancot kanë 17 pikë nga 7 ndeshje të zhvilluara dhe kanë marrë kreun nga Real Sociedadi, pasi që kanë gol-dallim më të mirë aktualisht.

TABELA AKTUALE

Madrilenët shënuan 4 herë në Wanda Metropolitano për të mposhtur Cadizin 4-0 [Felix 8, 90, Llorente 22, Suarez 51]. Felix asistoi edhe te goli i Suarezit.

I treti në renditje është Real Madridi me një pikë më pak se dyshja udhëheqëse.

 

 

LARGIM

Martin Odegaard kërkon të largohet nga Real Madrid

19 January, 2021 @20:08

Ka pasur një kthesë radikale në lidhje me situatën e Martin Odegaard në Real Madrid, me agjentin e norvegjezit që…

PAS KARTONIT TË KUQ

Leo Messi do të mungojë në dy ndeshje

19 January, 2021 @15:55

Argjentinasi mund të dënohej për 1 deri në 12 ndeshje pas kartonit të kuq të marr në Superkupës spanjolle të…

FRANCË

Monaco tenton transferimin e Marcelos

Foto: Getty Images

19 January, 2021 @12:08

Marcelo mund të largohet në fund të këtij edicioni nga Real Madridi. Mbrojtësi brazilian nuk është më në planet…

FINALJA E SUPERKUPËS SPANJOLLE

Përmbyset Barcelona, supergoli i Inakit sjell trofeun për Bilbaon

17 January, 2021 @23:37

Sulmuesi i Athletic Bilbaos, Inaki Williams, ka shënuar një super-gol në vazhdime, për t’ia dhënë fitoren Athletic Bilbaos në finalen…

MERKATO

Barcelona me ofertën e parë për Dalot

Foto: Getty Images

16 January, 2021 @15:00

Duket se Milani do të duhet të luftojë më shumë për t’i marrë shërbimet e Diogo Dalotit. Rossonerët e kanë…

Të gjitha lajmet nga La Liga