Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAMBOLL

Fenerbahçe emëron trajnerin e ri

Fenerbahçe emëron trajnerin e ri


12 January, 2022 @12:03

Skudra e Fenerbahçes që në muajin e kaluar u nga me trajnerin portugez të ekipit të sjellur gjatë verës së vitit 2021, Vitor Perreira, ka emëruar trajnerin që do ta drejtojë skuadrën përgjatë pjesës së mbetur të stinorit 2021/22.

Ismail Kartal

Turku Ismail Kartal ka marrë drejtimin e skuadrës deri në fund të stinorit, ndërsa klubi do të bisedojë në ndërkohë me të gjithë trajnerët tjerë në dispozicion për të arritur marrëveshje para se të nis stinori tjetër.

Fenerbahçe po e kërkon me ngulm titullin kampion të Turqisë tash e sa vjet, pasi që për herë të fundit skuadra ka fituar titullin në sezonin 2013/14.

Ismail Kartal - Fenerbahçe

Kjo është hera e dytë që Kartal 60-vjeç merr drejtimin e skuadrës ku ka qenë vetë lojtar. Ai Fenerbahçen e kishte drejtuar edhe në sezonin 2014/15.


 
Të gjitha lajmet nga International