Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUPERLIGA TURKE

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit

Fenerbahçe fiton derbin ndaj Trabzonsporit


28 February, 2021 @20:44

Skuadra e Fenerbahçes, arriti një fitore të rëndësishëm si mysafir në derbin kundër Trabzonsporit me rezultt 0-1.

Goli i vetëm në derbi erdhi nga greku Dimitrios Pelkas, i cili shënoi nga distanca në minutën e 76’ të ndeshjes.

Fenerbahçe aktualisht gjendet në pozitën e tretë me 54 pikë sikurse Besiktasi në pozitën e dytë dhe ka 3 pikë më pak se lideri Galataaray, kurse Trabzonspori gjendet në pozitën e katërt me 48 pikë.


 
Të gjitha lajmet nga International