Të gjitha lajmet

MEDIA TALK

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

Fenerbahçe ka refuzuar disa oferta për Muriqin

6 May, 2020 @23:20

Fenerbahçe dëshiron të përfitojë mirë nga sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi dhe ofertat që kanë qenë “qesharake” sipas tyre - tashmë janë refuzuar ka bërë të ditur sot Fotomaç, e përditshme sportive turke.

“Kryesia e Fenerbahçes për përmirësimin e gjendjes financiare ka marrë parasysh ofertat e ardhura në klub për kosovarin Muriqi. Për sulmuesin e klubit verdhekaltër ka pasur oferta nga Anglia dhe Italia, por të gjitha që kanë qenë deri në 5 milionë euro janë refuzuar menjëherë,” ka bërë të ditur gazeta në numrin e sotëm të saj.

Muriqi Vedat

Përndryshe, e përditshmja tjetër turke Posta ka shkruar se vendimin përfundimtar për Muriqin do ta sjellë trajneri i ri i klubit.

Fenerbahçe është në bisedime të avancuara me trajnerin e deritashëm të Dinamos së Zagrebit, Nenad Bjelica.

HEUNG MIN SON

Ushtari Son, po kryen detyrën shtetërore

Ushtari Heung Min Son në detyrë / Foto: gogle images

6 May, 2020 @17:08

Sulmuesi jugkorean i Tottenham Hotspurit, Heung Min Son, po vazhdon kryerjen e detyrës shtetore të shërbimit të detyrueshëm ushtarak. …

LEROY SANE

Sane pajtohet, bëhet i Bayernit

6 May, 2020 @15:08

Futbollisti ofanziv i Manchester Cityt, Leroy Sane, është pajtuar që të nënshkruar kontratë pesë vjeçare me Bayern Munchenin, ka bërë…

2019/20

PremierLiga s’vazhdon, nëse skuadrat s’pajtohen për terrenet neutrale

6 May, 2020 @14:33

Lajmi i fundit lidhur me peripecitë për vazhdimin e stinorit 2019/20 në Premier Ligë vjen nga shefi ekzekutiv i Shoqatës…

MEDIA TALK

Terrenet neutrale, vetëm nëse nuk ka rënie nga elita!

4 May, 2020 @0:21

Numri më i madh i ekipeve të Premier Ligës janë shprehur të gatshëm të vazhdojnë stinorin e mbetur 2019/20 në…

MANCHESTER CITY

De Bruyne sinjalizon largimin?

3 May, 2020 @17:54

Premier Liga nuk dihet ende se kur do të rikthehet, mirëpo kjo nuk i ndalë lojtarët që ta planifikojnë të…

Të gjitha lajmet nga Premier League