Të gjitha lajmet

GAME 2: LIBURNI - FENIKSI

Feniksi, kampion i Kosovës!

BOROZANI / V.B

Feniksi, kampion i Kosovës!

30 May, 2018 @23:12

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, skuadra e Feniksit ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur ndaj Liburnit në Gjakovë, për t’u shpallur kështu kampion i Kosovës për sezonin 2017/2018.

Ndeshja e sontme në Gjakovë përfundoi me rezultat 1-2, ndërsa duhet përmendur që gjatë përballjes kishte momente tensionuese mes lojtarëve në parket, gjë që e dëshmon rivalitetin e madh mes këtyre dy skuadrave.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Siç dihet, shpallja kampion nënkupton që Feniksi do ta përfaqësojë Kosovën në Evropë sezonin e ardhshëm.

NDESHJA E DYTË: PRISHTINA - LIBURNI

Fiton edhe në Prishtinë, Liburni kampion i Kosovës!

Foto: V.B për TopSporti

6 June, 2019 @22:14

Pas fitores me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë finale në Gjakovë, skuadra e Liburnit e ka fituar edhe ndeshjen…

SUKSESI I PRIZRENASIT

Simitçiu ia sjell Spartës titullin historik

Duke festuar triumfin historik. Trajneri Beni Simitçiu/ Foto: fb

5 June, 2019 @10:42

Skuadra e Spartës së Pragës në futsall me fitore 3-0 në serinë finale të playoffit të futsallit të Çekisë, ka…

DUELI I PARË FINAL

Liburni mbush palestrën dhe mposht Prishtinën

Foto: FCLiburn/fb

3 June, 2019 @0:14

Skuadra gjakovare Liburn, ka mposhtur Prishtinën në duelin e parë të super finales së futsallit të Kosovës. Gjakovarët kanë…

FINALJA E KUPËS SË KOSOVËS

Dueli për trofe dhe Europa Ligë

24 May, 2019 @13:08

Me fillim prej orës 20:45 sonte në stadiumin Fadil Vokrri të Prishtinës, luhet finalja e Kupës së Kosovës në futboll,…

NISIN NË FUNDJAVË

Gjysmëfinalet e PlayOffit

14 May, 2019 @13:55

Garat e rregullta në Superligën e futsallit tashmë kanë përfunduar dhe dihen katër skuadrat të cilat do t’i vazhdojnë garat…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga