Të gjitha lajmet

GAME 2: LIBURNI - FENIKSI

Feniksi, kampion i Kosovës!

BOROZANI / V.B

Feniksi, kampion i Kosovës!

30 May, 2018 @23:12

Pas fitores në ndeshjen e parë në Drenas, skuadra e Feniksit ka shënuar fitore edhe në takimin e luajtur ndaj Liburnit në Gjakovë, për t’u shpallur kështu kampion i Kosovës për sezonin 2017/2018.

Ndeshja e sontme në Gjakovë përfundoi me rezultat 1-2, ndërsa duhet përmendur që gjatë përballjes kishte momente tensionuese mes lojtarëve në parket, gjë që e dëshmon rivalitetin e madh mes këtyre dy skuadrave.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Siç dihet, shpallja kampion nënkupton që Feniksi do ta përfaqësojë Kosovën në Evropë sezonin e ardhshëm.

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Dramën ndaj verimaqedonasve e fiton Kosova

Foto: FFK

25 October, 2019 @22:06

Duket se humbja nga Ukraina futbollistëve të Kombëtares në futsall u kishte dhënë mësim, ngase në ndeshjen e dytë me…

KUALIFIKIMET NË FUTSALL

Ukraina tepër e fortë për Kosovën

Fotot: FFK

24 October, 2019 @23:42

Kombëtarja e Kosovës në futsall e hendikepuar me mungesën e Ramadan Alajt, pësoi humbje nga Ukraina, në nisje të rrethit…

KOSOVA NË FUTSALL

Nisin përgatitjet për kualifikime drejt Botërorit

Foto: FFK

20 October, 2019 @23:43

Kombëtarja e Kosovës në futsall e ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve për rrethin e dytë kualifikues…

FTESAT E CIMILIT

Mabetex Prishtina dhe Liburni dominojnë në reprezentacionin e futsallit

Foto nga arkivi

18 October, 2019 @10:05

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futsall, Ramadan Cimili ka publikuar listën e futbollistëve, me të cilët do të paraqitet…

UEFA FUTSAL CHAMPIONS LEAGUE

Liburni barazon në ndeshjen e parë

TOPSPORTI / A.P

9 October, 2019 @17:54

Në ndeshjen e parë në kuadër të UEFA Futsal Champions League Main Round, që po zhvillohet në Bjellorusi dhe ku…

Të gjitha lajmet nga Futsall Superliga