Të gjitha lajmet

PËRGATITORE

S’jemi favorit, kemi shpresë

Foto: beIN/googleimages

S’jemi favorit, kemi shpresë

30 May, 2018 @15:44

Argjentina
Haiti
Argjentina 4 : 0 Haiti
L. Messi (PG) 17', 58', 66', S. Agüero 69'

Lionel Messi ka shënuar hat-trick dhe ka asistuar për Sergio Agueron në ndeshjen miqësore të zhvilluar sot, ku Argjentina demoloi Haitin 4-0.

Aguero nisi ndeshjen nga banka rezervë, derisa në sulm përpos Messit nisën Gonzalo Higuain dhe Angel Di Maria.

“Nuk jemi favorit, por shkojmë me shpresa,” ka thënë Messi pas fitores së sotme.

Përfaqësuesja e Argjentinës tash merr rrugë për Barcelonë ku do të bëj përgatitjet e fundit para nisjes për në Rusi, derisa në grup ka kundërshtarë si Islanda, Kroacia dhe Nigeria.

MEDIA

Lichtsteiner te Arsenali

Foto: juventus/fb

30 May, 2018 @15:30

Mediat italiane raportojnë se Arsenali është shumë afër të nënshkruajë kontratë me mbrojtësin e Juventusit, Stephan Lichtsteiner. Zvicerani 34…

PREJ LIRISË

Meriton Korenica te Prishtina

prishtinafc.com

30 May, 2018 @12:58

Pak para fillimit të aventurës në Europa League, Prishtina ka publikuar edhe përforcimin e dytë. Pas Ahmet Halitit, lojtari…

CHRISTIAN PANUCCI

Më e shëmtuara, të humbësh pa luftuar

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:55

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, ka marrë përsipër fajin për lojën e dobët të kuqezinjëve sonte. “Më e shëmtuar…

NGA KONFERENCA

Liga e Kombeve është tjetër, po zhvillohemi

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:22

Në konferencën për shtyp, pas fitores së Kosovës ndaj Shqipërisë, Bernard Challandes i është përgjigjur pyetjeve të shtruara nga gazetarët…

KONFERENCA PËR SHTYP

Pas pak, konferenca

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:05

Pas pak nis konferenca për shtyp e selektorëve Bernard Challandes dhe Christian Panucci. Borozani.com do t’ju sjell menjëherë deklaratat…

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 May, 2018 @21:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare dhe u pranua në FIFA. Që prej…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @21:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli Shqipërisë sot në Zurich. Përkundër se ishte miqësore dhe…

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë dalë në fushë dhe ka nisur ndeshja. FORMACIONET ZYRTARE

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit për ndeshje dhe pak para paraqitjes së lojtarëve në fushë,…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova - Shqipëria, ndërsa tifozë të shumtë nga të gjitha anët e…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018