Të gjitha lajmet

MEDIA

Lichtsteiner te Arsenali

Foto: juventus/fb

Lichtsteiner te Arsenali

30 May, 2018 @15:30

Mediat italiane raportojnë se Arsenali është shumë afër të nënshkruajë kontratë me mbrojtësin e Juventusit, Stephan Lichtsteiner.

Zvicerani 34 vjeç, që është lojtar i lirë tash mund të nënshkruajë me Arsenalin kontratë një vjeçare, ka shkruar sot Sky Sport Italia.

Lichtsteiner iu bashkua Juventusit në vitin 2011 nga Lazio, derisa ka bërë 259 paraqitje për bianconerët në vitet e fundit.PREJ LIRISË

Meriton Korenica te Prishtina

prishtinafc.com

30 May, 2018 @12:58

Pak para fillimit të aventurës në Europa League, Prishtina ka publikuar edhe përforcimin e dytë. Pas Ahmet Halitit, lojtari…

CHRISTIAN PANUCCI

Më e shëmtuara, të humbësh pa luftuar

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:55

Trajneri i Shqipërisë, Christian Panucci, ka marrë përsipër fajin për lojën e dobët të kuqezinjëve sonte. “Më e shëmtuar…

NGA KONFERENCA

Liga e Kombeve është tjetër, po zhvillohemi

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:22

Në konferencën për shtyp, pas fitores së Kosovës ndaj Shqipërisë, Bernard Challandes i është përgjigjur pyetjeve të shtruara nga gazetarët…

KONFERENCA PËR SHTYP

Pas pak, konferenca

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @22:05

Pas pak nis konferenca për shtyp e selektorëve Bernard Challandes dhe Christian Panucci. Borozani.com do t’ju sjell menjëherë deklaratat…

REKORD

Fitorja e katërt me radhë për Kosovën

BOROZANI/ G.P.

29 May, 2018 @21:59

Seria më e mirë e Kosovës prej se po luan ndeshje ndërkombëtare dhe u pranua në FIFA. Që prej…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @21:44

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli Shqipërisë sot në Zurich. Përkundër se ishte miqësore dhe…

NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë dalë në fushë dhe ka nisur ndeshja. FORMACIONET ZYRTARE

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit për ndeshje dhe pak para paraqitjes së lojtarëve në fushë,…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova - Shqipëria, ndërsa tifozë të shumtë nga të gjitha anët e…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Kosova - Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:45

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen miqësore Kosova - Shqipëria. KOSOVA: Ujkani, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Shala, Halimi,…

PORTIER I RI TE CITY?!

City kërkon edhe një portier

Foto: talksport via getty

7 December, 2018 @14:40

BBC Sport ka bërë të ditur sot se lideri i Premier Ligës, Manchester City, është pranë nënshkrimit të kontratës me…

ROB HOLDING

9 muaj mungesë për futbollistin e Arsenalit

7 December, 2018 @14:29

Mbrojtësi i Arsenalit do të mungojë për nëntë muaj nga fushat e futbollit për shkak të lëndimit që e pësoi…

RADIO NAPOLI

Agjenti i Hysajt për Chelsean: Do ta shihni

6 December, 2018 @15:18

Njëri ndër futbollistët më të vlerësuar të kombetares shqiptare, Elseid Hysaj, ka humbur vendin e startuesit te Napoli nën drejtimin…

CESC FABREGAS

Në rrugë për Milano

6 December, 2018 @15:07

Raportet nga mediat italiane bëjnë të ditur sot se Milan i ka bërë ofertë futbollistit spanjoll të Chelseat, Cesc Fabregas.…

DATA ANALYSE

Futbollistët anglezë, në minimum

6 December, 2018 @8:41

Numri i lojtarëve anglezë si startues në ndeshjet e Premier Ligës në xhirot [XIII dhe XIV] ka prekur rekordin më…

Të gjitha lajmet nga Premier League