Të gjitha lajmet

KOSOVA - SHQIPËRIA

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

BOROZANI/ G. P.

Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

Nga Zurichu/ G. P.

29 May, 2018 @21:44

Kosova
Shqipëria
Kosova 3 : 0 Shqipëria
20', 51', A. Zeneli, 67' E. Zhegrova

Letzigrung, Zurich
Kosova magjike, kokëdhimbje Panuccit

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll i ka mbajtur leksion futbolli Shqipërisë sot në Zurich.

Përkundër se ishte miqësore dhe trajnerët e kishin marrë këtë ndeshje si eksperimentale, rezultati prej tre golash epërsi, 3-0 dhe loja e treguar në fushë, ka folë bindshëm në të mirë të Kosovës, që ka shënuar dy herë përmes Arbër Zenelit dhe një tjetër nga Edon Zhegrova.

Besar Halimi ka qenë ndër më të dalluarit në fushë te Kosova, derisa Arbër Zeneli me goditjet e tij ka mposhtur dy herë Etrit Berishën nga tre tentime që shkuan në portën kuqezi.

Kosova vs Shqiperia

Kosova i ka shkaktuar humbjen më të thellë Shqipërisë në kohën e Christian Panuccit, duke e barazuar me humbjen 3-0 nga Spanja, në ndeshjen e parë të italianit në krye të kuqezinjëve.

18 mijë e 700 shikues zyrtarisht kanë qenë në këtë përballje që kaloi në atmosferë festive në Zurich, derisa në fushë Bernard Challandes vazhdoi me lojëra të mira dhe me fitore për Kosovën.

Përndryshe, kjo është fitorja e katërt me radhë e Kosovës në miqësore, prej se u largua Albert Bunjaki nga reprezentacioni.

Pas përfundimit të kualifikimeve, Kosova mposhti Letoninë 4-3, Madagaskarin 1-0, Burkina Fason 2-0 dhe sonte Shqipërinë 3-0.NIS NDESHJA

Futbollistët dalin në fushë

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:59

Futbollistët e Kosovës dhe Shqipërisë në këto momente kanë dalë në fushë dhe ka nisur ndeshja. FORMACIONET ZYRTARE

NDESHJA FILLON

Hapen flamujt në Letzigrund, Kosova-Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:53

Në këto momente, kanë filluar të bëhet përgatitjet e fundit për ndeshje dhe pak para paraqitjes së lojtarëve në fushë,…

BARAZHI I LIGËS SË PARË

Trepça shpëton, falë portierit afrikan

Foto: FFK

29 May, 2018 @18:57

Trepça ka siguruar mbetjen në Ligën e Parë për edicionin e ri, pasi në ndeshjen e barazhit, që u zhvillua…

KOSOVA - SHQIPËRIA

Fluks tifozësh në Zurich

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:50

Stadiumi ka filluar të mbushet pak para ndeshjes Kosova - Shqipëria, ndërsa tifozë të shumtë nga të gjitha anët e…

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 May, 2018 @17:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar sezonin e Atleticos së Madridit këtë vit. Dhe të gjitha këto kanë ardhur…

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Kosova - Shqipëria

BOROZANI/ G. P.

29 May, 2018 @19:45

Janë publikuar 11-shet startuese për ndeshjen miqësore Kosova - Shqipëria. KOSOVA: Ujkani, Ismajli, Rrahmani, Aliti, Vojvoda, Shala, Halimi,…

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Shqipëri sulmuese përballë Kosovës

Foto: FSHF

29 May, 2018 @14:52

Mediat shqiptare kanë publikuar sot 11-shen potenciale të cilën Christian Panucci mund të nis ndeshjen ndaj Kosovës. Panorama Sport…

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Barcelona

29 May, 2018 @9:00

Një nga gjërat më absurde që mund të dëgjoni këtë pranverë është pakënaqësia e barcelonistëve me sezonin e tyre! Ka…

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Real Madrid

Foto: UCL/fb

28 May, 2018 @23:41

Ky Real është më i madh se galaktikët! Jo vetëm për kah suksesi, por katër tituj në pesë vite,…

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Challandes me mesfushë ofanzive

29 May, 2018 @15:14

Përfaqësuesja e Kosovës pritet të dalë me formacionin e saj të zakonshëm edhe përballë Shqipërisë. Sipas Kosovan Footy, selektori…

FIFA RANKING

Shqipëria nuk lëviz!

29 November, 2018 @12:46

Kombëtarja e Shqipërisë në renditjen e FIFAs për muajin nëntor nuk ka lëvizur nga pozita e saj. Shqipëria aktualisht gjendet…

FIFA RANKING

Pas fitoreve, Kosova ngritet në FIFA renditje

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

29 November, 2018 @10:17

Pas rezultateve pozitive, përfaqësuesja e Kosovës ka bërë ngritje për gjashtë pozita në renditjen e FIFAs për muajin nëntor. …

ANALIZË

Bernard!

21 November, 2018 @15:07

Asgjë më shumë se një udhëheqës gjakftohtë nuk kryen punë tek një popull gjaknxehtë! Bernard Challandes mori një grup djemsh…

MAKINERIA E GOLAVE

Kosova rekordere e fazës grupore të Ligës së Kombeve

Foto: FFK

21 November, 2018 @0:36

Përfaqësuesja e Kosovës është rekordere e Ligës së Kombeve, pas fazës së parë grupore në histori të kësaj gare. …

TË HOLLAT

Sa para i fiton FFK-ja nga suksesi i Kosovës?

Foto: FCPrishtina/fb

20 November, 2018 @23:34

Kosova ka marrë siguruar maksimumin e mjeteve financiare që dhuron UEFA-ja për Ligën D të Kombeve. UEFA-ja i ka…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve