Të gjitha lajmet

BARAZHI I LIGËS SË PARË

Trepça shpëton, falë portierit afrikan

Foto: FFK

Trepça shpëton, falë portierit afrikan

Teksti: FFK

29 May, 2018 @18:57

Trepça 0(3) : 0(2) Dardana
Stadiumi: Rexhep Rexhepi, Gllogoc.

Trepça ka siguruar mbetjen në Ligën e Parë për edicionin e ri, pasi në ndeshjen e barazhit, që u zhvillua në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, e ka mundur Dardanën, pas penalltive, me rezultat 3:2. Hero i “xehetarëve” ishte portieri afrikan, Theo Fodjo Lali, i cili priti tri gjuajtje të futbollistëve të Dardanës në serinë e penalltive.

Dardana

Ndeshja në kohën e rregullt dhe pas vazhdimeve u mbyll pa gola. Në pjesën e parë të dyja palët patën nga dy mundësi të mira shënimi. Trepça kërcënoi portën e Dardanës në minutat 24’ dhe 29’, por fillimisht gjuajtjen e Rigon Kabashit, e më pas të Valmir Azemit portieri Granit Statovci arriti t’i dëbojë në fundore.

Në anën tjetër, Dardana rrezikoi portën e mitrovicasve në minutat e fundit të pjesës së parë, kur në dy raste Egzon Huruglica doli në pozita të mira shënimi, por herën e parë gjuajti mbi portë, kurse herën e dytë gjuajtjen e tij e dëboi në këndore portieri Theo Fodjo Lali.

Trepca vs Dardana

Në pjesën e dytë secila skuadër pati nga një rast të mirë, por sërish nuk u treguan sa duhet efikas në finalizim të aksioneve. Në minutën e 62-të, Arjanit Krasniqi i Trepçës ishte në mundësi të mirë, por gjuajtjen e tij e dëboi portieri Statovci. Ndërkaq, Dardana tentoi të shënojë nga ndërprerja në minutën e 78-të, por gjuajtja e fortë e Admir Kastratit shkoi përskaj shtyllës.

Në serinë e penalltive më efikas u treguan futbollistët e Trepçës, të cilët shënuan 3 herë, derisa te Dardana shënuan vetëm dy futbollistë, derisa dështuan tre. Loja e të dyja skuadrave ishte tejet korrekte, derisa për atmosferë të mirë në tribuna u përkujdesen të dyja grupet e tifozëve “Dardanët” në njërën anë dhe “Torcida” në anën tjetër.KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Atletico Madrid

29 May, 2018 @17:00

Barazimit ndaj Leganesit, Gironës, Qarabagut kanë shkatërruar sezonin e Atleticos së Madridit këtë vit. Dhe të gjitha këto kanë ardhur…

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Challandes me mesfushë ofanzive

29 May, 2018 @15:14

Përfaqësuesja e Kosovës pritet të dalë me formacionin e saj të zakonshëm edhe përballë Shqipërisë. Sipas Kosovan Footy, selektori…

PARA NDESHJES KOSOVA-SHQIPËRIA

Shqipëri sulmuese përballë Kosovës

Foto: FSHF

29 May, 2018 @14:52

Mediat shqiptare kanë publikuar sot 11-shen potenciale të cilën Christian Panucci mund të nis ndeshjen ndaj Kosovës. Panorama Sport…

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Barcelona

29 May, 2018 @9:00

Një nga gjërat më absurde që mund të dëgjoni këtë pranverë është pakënaqësia e barcelonistëve me sezonin e tyre! Ka…

KOLUMNE

Rishikim Sezoni – Real Madrid

Foto: UCL/fb

28 May, 2018 @23:41

Ky Real është më i madh se galaktikët! Jo vetëm për kah suksesi, por katër tituj në pesë vite,…

CHRISTIAN PANUCCI

Kosova, rival që e vlerësojmë

28 May, 2018 @23:38

Selektori i Shqipërisë, Christian Panucci, nuk e nënçmon Kosovën. Ai e di rëndësinë e kundërshtarit dhe si një ish-lojtar me…

KOLUMNE

Rishikim sezoni – La Liga

28 May, 2018 @23:24

Prej xhiros së dhjetë në La Liga, vetëm dy ekipe kanë ndryshuar rezultatin në fund – Betisi që ka siguruar…

BERNARD CHALLANDES

Shqipëria ka shumë përvojë

28 May, 2018 @23:10

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes, në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Shqipërisë që zhvillohet nesër në Zurich, ka thënë…

FABINHO

Liverpool blen brazilianin e Monacos

Foto: liverpoolfc.com

28 May, 2018 @22:49

Liverpool arrin marrëveshje me Monacon për blerjen e mesfushorit brazilian të ekipit francez, Fabinho. Finalisti i Ligës së Kampionëve…

JUVENTUS E KËRKON

Oferta e kampionit gati për Darmianin

28 May, 2018 @19:43

Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Matteo Darmian, mund të kthehet në Itali. Kjo pasi që sipas raporteve të Tuttosport, Juventus ka…

1/8 E KUPËS SË KOSOVËS

Orari i ndeshjeve të 1/8 të Kupës së Kosovës

TOPSPORTI/ Arkiv

4 December, 2018 @14:40

Pas përfundimit të pjesës vjeshtore të kampionatit, këtë vikend në program janë ndeshjet e rrethit të një të tetës së…

VUSHTRRIA - VËLLAZNIMI

Vushtrria dimëron si lidere

2 December, 2018 @14:29

Në ndeshjen kryesore të xhiros së fundit vjeshtore në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, Vushtrria ka arritur ta…

FUSHË KOSOVA - DUKAGJINI

Përsëri Granit Arifaj, Dukagjini fiton

1 December, 2018 @15:02

Me një gol të të zakonshmit Granit Arifaj, skuadra e Dukagjinit ka arritur të shënojë fitore me rezultat 0-1 ndaj…

KUPA E KOSOVËS

Shorti për 1/8 e finales

BOROZANI / D.SH

30 November, 2018 @13:10

Sot në zyret e FFK-së u mbajt shorti për 1/8 e finales së Kupës së Kosovës. Shorti ka përcaktuar…

JAVA 16

Derbi i xhiros luhet në Vushtrri

30 November, 2018 @12:31

Si në Superligë, edhe në Ligë të Parë këtë fundjavë zhvillohet xhiroja e fundit e stinorit vjeshtor. Ndeshja…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë