Të gjitha lajmet

DRENAS

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

15 March, 2020 @19:49

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka bërë të ditur se ka pezulluar stërvitjet e skuadrës dhe trajneri i ri i skuadrës, Afrim Tovërlani, ka bërë të ditur se u ka dhënë planin e stërvitjeve individuale futbollistëve në këto ditë krize.

“Kjo është situatë që s’jemi përballur kurrë. Shpresojmë ta tejkalojmë shpejt. Ne kemi bërë planin për bashkëpunim me trajner fitnesi për t’ua lehtësuar futbollistëve punën dhe për ta mbajtur formën,” ka thënë ndër të tjera Tovërlani për faqen zyrtare të klubit të Feronikelit.

Feronikeli pas XXII xhirove të zhvilluara në Superligë, ka tubuar 34 pikë, 10 më pak se lideri i elitës, Ballkani. Ekipi nga Rexhep Rexhepi gjendet në pozitën e pestë të renditjes tabelare të Superligës.

PRISHTINË

Prishtina vendos pezullimin e stërvitjeve

15 March, 2020 @18:01

Skuadra e Prishtinës, që po ndjek titullin kampion këtë stinor në Superligë, ka vendosur që të ndërprejë plotësisht stërvitjet -…

CORONAVIRUS

Pezullohen të gjitha aktivitetet sportive në Kosovë

14 March, 2020 @1:33

Pas rasteve të para zyrtare të coronavirusit në Kosovë, Qeveria e Republikës së Kosovës ka pezulluar të gjitha aktivetet sportive…

SUHAREKË

Lideri i Superligës aplikon masat mbrojtëse ndaj Coronavirusit

Fotot: KFBallkani/fb

12 March, 2020 @11:40

Skuadra lidere e Superligës së Kosovës, Ballkani, pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për mbrojtje nga Coronaviursi - menjëherë ka…

ORARI I NDESHJEVE NË CIKLIN E TRETË

Cila skuadër ka orarin më të favorshëm?!

Foto: KFFlamurtari/fb

9 March, 2020 @23:27

Përkundër humbjes në xhiron e XXII Ballkani ka përfunduar ciklin e dytë të ndeshjeve të Superligës si lider. Ekipi…

DUKAGJINI 1-3 DRENICA

Drenica përmbys Dukagjinin për fitoren e dytë radhazi

9 March, 2020 @16:44

Drenica ka marrë edhe fitoren e dytë radhazi në Superligë për të arritur 30 pikëshin në Superligë dhe stabilizimin edhe…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga