Të gjitha lajmet

DRENAS

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

Feronikeli me planin e stërvitjeve individuale

15 March, 2020 @19:49

Kampioni i Kosovës në futboll, Feronikeli, ka bërë të ditur se ka pezulluar stërvitjet e skuadrës dhe trajneri i ri i skuadrës, Afrim Tovërlani, ka bërë të ditur se u ka dhënë planin e stërvitjeve individuale futbollistëve në këto ditë krize.

“Kjo është situatë që s’jemi përballur kurrë. Shpresojmë ta tejkalojmë shpejt. Ne kemi bërë planin për bashkëpunim me trajner fitnesi për t’ua lehtësuar futbollistëve punën dhe për ta mbajtur formën,” ka thënë ndër të tjera Tovërlani për faqen zyrtare të klubit të Feronikelit.

Feronikeli pas XXII xhirove të zhvilluara në Superligë, ka tubuar 34 pikë, 10 më pak se lideri i elitës, Ballkani. Ekipi nga Rexhep Rexhepi gjendet në pozitën e pestë të renditjes tabelare të Superligës.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga