Të gjitha lajmet

MEDIA

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

FFK-ja në takim për të saktësuar orarin

18 May, 2020 @14:22

Pas takimit që kanë pasur me Ministren e Sportit, Vlora Dumoshi, zyrtarët e FFK-së tashmë janë vënë në detyrë që të ri-organizojnë orarin e ndeshjeve të ciklit të fundit të Superligës.

Komisioni i Garave, Komisioni i Gjyqtarëve, mjekët dhe personat tjerë përkatës janë mbledhur për të përgatitur orarin e ndeshjeve të 11 javëve të fundit të stinorit dhe ndeshjeve të mbetura të Kupës.

Klubet brenda ditës do të kenë udhëzuesin për aplikimin e masave për parandalim të COVID-19 gjatë stërvitjeve, për të cilat është kërkuar respektim maksimal të rregullave.

KOMENTI I MUNISHIT

Munishi: Mos boni tani ciu-ciu-ciu

Foto: KFBallkani/fb

18 May, 2020 @13:58

Kryetrajneri i Ballkanit të Suharekës, Ismet Munishi, ka komentuar vendimin e Ministrisë së Shëndetësisë (MSH) dhe i ka dërguar selame…

RIKTHIMI

Kur fillon Liga e Parë?

Foto: Arberia/fb

18 May, 2020 @13:35

Ministrja e Sportit Vlora Dumoshi gjatë takimit të sotëm me krerët e FFK-së është njoftuar me lejen nga Ministria e…

AGIM ADEMI

Patjetër të zbatohen rregullat e MSH-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

18 May, 2020 @13:28

Kreu i FFK-së Agim Ademi në një deklaratë të tij dhënë për Kohën ditore, menjëherë pas vendimit të Ministrisë së…

LEJOHEN STËRVITJET

Vjen leja nga Ministria, futbolli mund të rikthehet

18 May, 2020 @13:09

Prej sot klubet e Superligës së Kosovës në futboll do të mund të rikthhen në stërvitje grupore. Zëdhënësi i…

PROCESI I LICENSIMIT

Flamurtari, i vetmi që s’arrin licensën

Foto: KFFlamurtari/fb

15 May, 2020 @1:26

Dje përfundoi faza e shqyrtimit të aplikacioneve të klubeve të futbollit për licensim për garat evropiane 2020/21. FFK ka…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga