Të gjitha lajmet

90MIN DHE ASIST

Fidan Aliti me asist në fitoren e parë të stinorit

Fotot: Kalmar/fb

Fidan Aliti me asist në fitoren e parë të stinorit

18 June, 2020 @22:57

Mbrojtësi i Kosovës, Fidan Aliti, ka regjistruar një asistim në fitoren e ekipit të tij Kalmar sonte.

Pas humbjes në xhiron e parë të stinorit të ri të Allsvenskan, Kalmar i Alitit ka arritur të shënojë fitore bindëse sonte, duke e mposhtur Helsingborgun 4-0 [Ring 14, Froling 36, 75, Magnusson 88].

Fidan Aliti

Aliti sikurse në ndeshjen e parë qe për 90min në ndeshje i pazëvendësueshëm dhe aktiv, derisa asistoi në golin e tretë të skuadrës kurse mbajti portën e paprekur me kolegët e mbrojtjes.

Pas dy xhirove në Allsvenskan, Kalmar ka 3 pikë, ndërsa në xhiron tjetër i shkon Falkenburgut si mysafir.

KUPA E TURQISË

Trabzoni eliminon Fenerin e Muriqit, për të shkuar në finale

Foto: Trabzonspor/fb

16 June, 2020 @21:54

Skuadra e Trabzonsporit ka arritur të shënojë fitore edhe në ndeshjen e kthimit ndaj Fenerbahçes sonte, për të shkruar emrin…

KUPA E TURQISË

Vedat Muriqi kërkon finalen sonte

16 June, 2020 @18:51

Ndeshja e dytë gjysmëfinale e Kupës së Turqisë në mes të Fenerbahçes dhe Trabzonsporit, do të luhet sonte në ora…

RIZESPOR 2-0 GALATASARAY

Kampioni mposhtet, i lëndohen dy lojtarë rëndë dhe mbetet prapa nga kreu

Fotot: NTV/tw

14 June, 2020 @22:17

Kampioni aktual i Turqisë në futboll, Galatasaray, është mposhtur në xhiron e parë pas rikthimit të Superligës turke nga ish…

REAL MADRID - EIBAR

Hazard inspiron Realin drejt fitores

Foto: RealMadrid/tw

14 June, 2020 @21:43

Mesfushori ofanziv belg, Eden Hazard, është kthyer nga lëndimi për të inspiruar ekipin e tij drejt fitores komode ndaj Eibarit…

ALLSVENSKAN

Fidan Aliti startues dhe 90min në duelin e parë të sezonit

Foto: FF Kalmar

14 June, 2020 @16:26

Futbollisti i Kosovës, Fidan Aliti, ka qenë startues dhe 90 minuta në fushë në përballjen e xhiros së parë të…

Të gjitha lajmet nga International