Të gjitha lajmet

ALLSVENSKAN

Fidan Aliti startues dhe 90min në duelin e parë të sezonit

Foto: FF Kalmar

Fidan Aliti startues dhe 90min në duelin e parë të sezonit

14 June, 2020 @16:26

Futbollisti i Kosovës, Fidan Aliti, ka qenë startues dhe 90 minuta në fushë në përballjen e xhiros së parë të futbollit suedez, ku ekipi i tij Kalmar ishte mysafir i Norrkopingut.

Sot kanë nisur duelet e para të stinorit të ri në Allsvenskan, ndërsa mbrojtësi i Kosovës me ekipin e tij u mposhtën 2-1 [Haksabanovic 4, Totte 57 - Romarinho 38].

Në xhiron që vjen, Kalmari i Alitit do të pres Helsingborgun, ku do të kërkojë fitoren e parë të stinorit.

FENERBAHCE - KAYSERISPOR

Muriqi hyn si zëvendësues për t’ia dhënë nismën për fitore ekipit

12 June, 2020 @22:17

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, ka hyrë në lojë si zëvendësues në pjesë të dytë të ndeshjes për t’ia dhënë…

DUELI I PLAYOFFIT

Pas 6 ditësh kuptohet data e PlayOffit, Maqedonia - Kosova

12 June, 2020 @15:21

Përmes një komunikate të lëshuar në faqen zyrtare UEFA ka bërë të ditur se më 18 qershor do të mbajë…

FERNERBAHÇE

Largohet nga skuadra bashkëlojtari i Muriqit

FOTO / Fenerbahce

10 June, 2020 @22:12

Skuadra e sulmuesit kosovar, Vedat Muriqit, Fenerbahçe, ka larguar nga skuadra kilianin Mauricio Islan. Me marrëveshje të dyanshme është ndërprerë…

BOSNJE

Sarajeva me autobus feston titullin në pandemi

Pamje e trofeut të fituar në vitin e kaluar/ Foto: fksarajevo.ba

5 June, 2020 @13:19

Klubi futbollistik “Sarajevo” nga Sarajeva e Bosnës dhe Hercegovinës do të festojë sot titullin e kampionit të këtij vendi. …

FFM

Anulohet stinori në Maqedoninë Veriore

4 June, 2020 @15:50

Pas rasteve të shumta të paraqitura me coronavirus në ditët e fundit dhe mbledhjes së jashtëzakonshme të mbajtur sot nga…

Të gjitha lajmet nga International